Home REDAKCE

REDAKCE

Redakční kolektiv Zlínského nočníku je specifický tím, že všichni členové redakce, ať už jde o redaktory, fotografy, kameramany či programátory, pracují bez nároku na mzdu a věnují Nočníku svůj volný čas a energii zcela dobrovolně.

Redakce funguje jako žurnalistický inkubátor, kde mají mladí lidé možnost vyzkoušet si práci novináře, zjistit jestli na to mají, rozvíjet své schopnosti a sbírat zkušenosti. Odměnou jsou jim zajímavé zážitky, volné vstupy na akce a příležitost setkávat se s lidmi, ke kterým by se jinak nedostali. Pro členy redakce pořádáme školení fotografie, žurnalistického psaní a práce s redakčním systémem. Někdy se samozřejmě stane, že někdo redakci opustí z důvodu nedostatku času nebo protože zjistí, že je redakční práce je nad jeho možnosti.

Členem našeho týmu se může stát každý ochotný, aktivní, zodpovědný a schopný člověk od patnácti let. 

Od 1.1.2016 sídlí redakce Zlínského nočníku na náměstí Míru ve Zlíně.

 

Redakční tým

I. Dostál

Igor Dostál šéfredaktor / sefredaktor@zlinskynocnik.cz

Absolvent žurnalistiky na FSS MU v Brně, duchovní otec myšlenky Zlínského nočníku a držitel biče, který neúnavně pohání redakční tým kupředu.

Jan Švec - doodle

Jan Šveczástupce šéfredaktora a kameraman  / sefredaktor@zlinskynocnik.cz

Redaktor původem ze Štípy, studuje mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. V rámci školy se otrkává v novinářské praxi a rozvíjí své komunikační dovednosti. Pro svou zálibu v práci s kamerou pro Zlínský nočník připravuje videoreportáže a také se snaží zlepšovat jako filmový a dokumentární tvůrce. Ve volném čase se staví do fotbalové branky.

 

Michal Fedorkohlavní fotograf (UV) / foto@zlinskynocnik.cz

Kromě schopností zdatného fotografa a drahé techniky, oplývá hlavní fotograf také organizačními dovednostmi, což ho vyneslo do užšího vedení. Koordinuje práci fotografů a připravuje pro ně školení, díky nimž zlepšují svou práci s aparátem.

markéta plšková

Markéta Plšková – redaktorka / redakce@zlinskynocnik.cz

Nejmladší člen redakce. Studuje na střední škole Creative Hill ve Zlíně a zvládá redaktorskou práci včetně focení a natáčení videí. Nezalekne se ani rozhovorů s osobnostmi celorepublikového formátu.

Dominika Danieliková - doodle

Dominika Danieliková redaktorka / redakce@zlinskynocnik.cz

Dvacetiletá studentka ekonomiky a managementu na FAME UTB, původem ze Slovenska, z malého městečka Skalica. Ve svém volném čase ráda čte, cestuje, občas i fotí. V poslední době podlehla sběratelství vinylů.

A. Oulehlová

Aneta Oulehlováredaktorka + instagirl / redakce@zlinskynocnik.cz

Pochází z malého městečka Orlová, ve Zlíně studuje Marketingové komunikace na FMK UTB. Je to holka pro všechny srandy a žádný sport, hudba ani společenské události jí nejsou cizí. Večer usíná a ráno se probouzí s mobilem v ruce,… prostě Instagirl.

M. Vaňharová

Michaela Vaňharová redaktorka / redakce@zlinskynocnik.cz

Tato slečna je studentkou mediálních studií a žurnalistiky na Masarykově univerzitě v Brně. I přesto tráví spoustu času doma v Bystřici pod Hostýnem. Jejím největším koníčkem je folklor. Sama tančí ve folklorním souboru Rusava. Vedle toho ve svém volném čase rádi fotí a čte.

 

 

Lucie Podsedníkováevent manager / akce@zlinskynocnik.cz

Lucie je studentka marketingových komunikací na UTB ve Zlíně. Její domovina je však v Ústí nad Orlicí, kde je také součástí občasnského sdružení SPOUSTI, se kterým se snaží o aktivní participaci a zlepšení života v Ústí. Ráda získává nové zkušenosti, poznává nové lidi, místa a kultury. Nejvíce jí lákají sociální a enviromentální organizace a akce, do kterých se s radostí zapojuje, pokud čas dovolí.

 

Eva Zapletalová event manager / akce@zlinskynocnik.cz

Eva je zkušená organizátorka akcí a fundraiserka se zkušenostmi z neziskového sektoru, která pracovala i pro největší obchodní centrum ve Zlínském kraji. Momentálně je v zahraničí a těšíme se na její návrat.

 

Lucie Podolová food expert

Lucie vede svou rubriku Lucky jídla, která každý pátek přináší nevšední, zdravé a chutné recepty. Pochází z Holešova a ve svém volném čase se kromě studia právnické fakulty v Brně a pečení nejraději věnuje módě, četbě knih nebo jízdě na kolečkových bruslích. Má ráda kvalitní čokoládu a nakupování. Jako kuchařka nás a Lucky jídla také reprezentuje na akcích typu Restaurant Day.

 

Jakub Bakalíkinstaguy

 

Helena Frydrychováexterní knižní recenzent

Sociální antropoložka z Hradce Králové, patriotka, milovnice tataráku, rockových legend z 80. let, a především knih dělí volný čas mezi svého psa Herberta, partnera a čtení, psání o knihách a vedení čtenářského klubu. Žádnou příležitost nenechá jen tak ležet, což je jeden z důvodů, proč přispívá do Zlínského nočníku. Tím druhým důvodem je snaha podělit se o zajímavé tituly.

 

Petr Vyoralexterní výtvarník, autor portrétů redaktorů

Výborný ilustrátor jehož práci si můžete prohlédnout i objednat na www.petrvyoral.cz. Od roku 2006 pracuje jako 2D a 3D grafik na volné noze.

 

Michaela Bartošíkováexterní výtvarník

Velmi schopná výtvarnice, která Nočníku svým talentem občas přispívá při tvorbě plakátů a podobných materiálů. Z její tužky pochází například vzhled ikon sociálních sítí na našem webu.

 

Chceš se stát členem redakce?

Pokud by tě zajímala práce pro Zlínský nočník, chceš získat zkušenosti, dostat se na zajímavé akce a mluvit se zajímavými lidmi, není nic jednoduššího. Neustále potřebujeme kolegy do týmu na všechny pozice: redaktor, fotograf, kameraman, střihač, grafik, programátor, pořadatel akcí, vedoucí podprojektů, sportovní redaktor a další. Pokud máš vůli a čas, můžeš se do toho s námi pustit. Podmínkou je profil na FB a Skype (Twitter není na škodu), vlastní fotoaparát (u fotografů), zodpovědnost a zájem o věc.

Stačí napsat email a domluvit si schůzku:

sefredaktor@zlinskynocnik.cz