Hlavní stránka Sport Zlín sahal po třech bodech, musel se spokojit s jedním

Zlín sahal po třech bodech, musel se spokojit s jedním

0

autor: Jiří Zaňát

PSG Zlín doma v pátek hostil Pardubice. Infarktový závěr zápasu vidělo 4 324 diváků.  Ani začátek zápasu nebyl pro Zlín nejlepší. Hned po 49 vteřinách první třetiny překonal brankáře domácích Libora Kašíka Lukáš Nahodil, který potrestal hrubou chybu Antonína Bořuty. Ten mu nahrál puk přímo na hůl. I když napoprvé Kašíka nepřekonal, z následné dorážky se již mohli hosté radovat. Radost jim ale nevydržela dlouho, protože přesně za minutu byl vyloučen hostující hráč Panna a toto vyloučení potrestal Oldrich Kotvan.

Ve druhé třetině padl jediný gól, a to do sítě domácích. Stalo se tak těsně po návratu Martina Matějíčka z trestné lavice. Tomáš Klimenta vymetl horní růžek Kašíkovi branky a poslal hosty do vedení. To jim vydrželo až do třetí třetiny, kdy ve 49. minutě využil další přesilovou hru Roman Vlach. V 51. minutě se domácí radovali potřetí. Zmatky v pardubické obraně potrestal opět Roman Vlach a strhl vedení na stranu domácích. A když v 53. minutě přidal čtvrtou branku domácích Roberts Bukarts, zdálo se, že je již rozhodnuto, a domácí kotel začal slavit.

Ale jak se ukázalo, bylo to předčasné. Minutu před koncem třetí třetiny odvolaly Pardubice brankáře a Tomáš Rolinek dorážkou srovnal. Na ukazateli svítil čas 59:36. A šest sekund před závěrečnou sirénou Pardubice vyrovnaly. Tomuto gólu předcházela chyba zlínských hráčů, když neuhlídali Nahodila, jenž se nejrychleji zorientoval ve zmatku v brankovišti a poslal zápas do prodloužení.

To netrvalo dlouho. Po hrubé chybě Miroslava Blaťáka, který špatně rozehrál a nahrál přímo na hůl Tomáška, nedal hráč soupeře Kašíkovi šanci, a rozhodl tak o zisku dvou bodů pro Pardubice. Zlín se tedy musel spokojit s jedním bodem a určitě nemůže být se svým výkonem spokojený.

Další domácí zápas čeká na berany v úterý, kdy na jejich led zavítá pražská Sparta. Utkání začíná v 17:30.

PSG Zlín – HC Dynamo Pardubice 4:5 po prodl. ( 1:1, 0:1, 3:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kotvan (Bukarts, Žižka), 49. R. Vlach (Honejsek, Blaťák), 51. R. Vlach (Honejsek, Kubiš), 53. Bukarts (P. Holík) – 1. Nahodil (Klimenta), 35. Klimenta (Hubáček), 60. Rolinek (Bárta), 60. Nahodil (Rolinek), 62. Tomášek