Hlavní stránka Sport Zlín se desátého domácího vítězství v řadě nedočkal

Zlín se desátého domácího vítězství v řadě nedočkal

0

Desáté domácí vítězství v řadě zlínští hokejisté nevybojovali. A přišel o něj kvůli hrubým chybám domácích obránců. První třetina začala domácím náporem, kterému pomohlo i vyloučení nové posily hostů Richarda Stehlíka. Přesto se ani jednomu z domácích nepodařilo Hamerlíka v brance hostů překonat. V čase 18:14 bylo utkání přerušeno kvůli kolapsu jednoho ze zlínských pořadatelů a možná i toto nečekané přerušení bylo pro Třinec výhodou. Nejprve v 19. minutě totiž využil špatné rozehrávky Oldricha Kotvana Tomáš Kopecký, který z mezikruží překonal Kašíka.

Při marodce čtyř hráčů základní sestavy Třince – Tomáše Linharta, Jána Sýkory, Vladimíra Rotha a Rostislava Klesly – si třinečtí vypůjčili hráče z prvoligového Havířova a vyplatilo se to. Dalibor Řezníček nepochopitelně nahrál Vladimíru Svačinovi a ten jenom posunul puk Petru Kankovi, který si tak při svém prvním startu v extralize po pěti letech připsal rovnou vítěznou trefu. Domácí se ale nevzdávali a v 51. minutě překonal Petera Hamerlíka Patrik Urbanec. Poté se domácí snažili vyrovnat, ale veškeré snahy o vyrovnání ztroskotali na vynikajícím Hamerlíkovi.

Dvacet devět vteřin před koncem třetí třetiny si domácí vzali oddechový čas a Kašík zůstal na střídačce. Ale protože jak Říčkovi, tak ani Kotvanovi a Holíkovi se nepodařilo Hamerlíka překonat, odvážejí si hosté domů tři body. 5 809 diváků se sice výhry nedočkalo, ale smutnit nemusí. Prohrála totiž i Kometa, a Zlíňané tak zůstávají na osmé příčce s náskokem dvou bodů na devátý Třinec, přičemž mají zápas k dobru.

Ten odehrají ve středu na ledě pražské Sparty a v pátek se představí na ledě Mladé Boleslavi. Další domácí zápas je na programu v neděli od 15:30, kdy na zlínský led zavítá Chomutov.

PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. Urbanec (Čachotský, Vlach) – 19. Kopecký, 44. Kanko (Svačina)