Hlavní stránka Sport Zlín vyhrál doma poosmé v řadě a přistřihl chvost Kometě

Zlín vyhrál doma poosmé v řadě a přistřihl chvost Kometě

0

_JZ_6520

Na led devátého Zlína přijela trápící se Kometa Brno a prohrála s domácími 4:1. V minulém zápase Komety si brněnští fanoušci stěžovali na přístup hokejistů a v první třetině utkání proti beranům se jejich zoufalství ještě prohloubilo, protože Kometa vystřelila na Kašíka jenom jednou. Navíc hned ve třetí minutě poprvé rozradostnil domácí fanoušky Robert Říčka, který si bekhendem poradil s brankářem hostů Markem Čiliakem.

Ihned po začátku druhé třetiny se Kometě podařilo vyrovnat, když nepřesnost domácích potrestal Jan Hruška. Ale ševci nemuseli dlouho smutnit, protože ve 25. minutě, s velkým štěstím, prostřelil Marka Čiliaka Daniel Štumpf. Pro  Štumpfa to byl druhý gól v extralize a zajímavostí je, že svůj první gól dal také právě Kometě Brno. Poté následovaly šance na obou stranách, ale skóre se již neměnilo a do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Ve 42. minutě spálil velkou šanci Martin Cibák. Tomu ji nabídl Jan Maruna a Cibák mohl skórovat do prázdné branky, ale Čiliak se stihl přesunout a puk tak skončil pouze v jeho výstroji. V 52. minutě se ale už skóre měnilo. O změnu se postaral Roberts Bukarts, který potrestal špatnou rozehrávku Brna. A v 57. minutě vybuchl zimní stadion Luďka Čajky počtvrté, když skóre zápasu uzavřel Filip Čech.

6.322 diváci, kteří včera odpoledne na tento zápas vyrazili určitě nelitovali. Zlín Kometu přeskočil  v tabulce a je osmý. Na sedmý Chomutov ztrácí bod.  Další zápas čeká berany hned v úterý, kdy na domácím ledě uvítají aktuálně třináctý Litvínov a tímto zápasem odstartuje poslední čtvrtina soutěže. Souboj  začíná v 17:30.

PSG Zlín – HC Kometa Brno 4:1 ( 1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Říčka (Bukarts), 25. Štumpf (Vlach, Veselý), 52. Bukarts (P.Holík, Říčka), 57. Čech (Čachotský) – 21. Hruška (Ton)