Hlavní stránka Sport Zlín zatím na výhru v sezóně čeká

Zlín zatím na výhru v sezóně čeká

0

Zlínští hokejisté stále čekají na první výhru v nové sezóně. Po páteční prohře v Litvínově, kde nevstřelili ani gól, chtěli bodovat na domácím ledě proti pražské Spartě.

Přes zápasem se konalo rozloučení s třemi hráči, kteří ukončili po loňské sezoně své kariéry. Jmenovitě se jednalo o Petra Čajánka, Petra Lešku a Jaroslava Balaštíka. Všem třem hokejistům za aplausu fanoušků potřásli pravicemi kapitáni obou mužstev Jaroslav Hlinka i Ondřej Veselý.

Samotný zápas nezačal pro domácí vůbec dobře. Již v šesté minutě otevřel skóre zápasu hostují Kumstát a překonal tak Kašíka vůbec z první velké šance. O dvoubrankový rozdíl se postaral ve 13. minutě Přibyl, který potrestal vyloučení Žižky, když dorazil střelu Čajkovského, kterou vyrazil Kašík pouze přes sebe.

Druhou třetinu začali lépe Berani, hned po čtyřiceti vteřinách snížili na rozdíl jediné branky zásluhou Veselého, který se tak stal prvním střelcem zlínského týmu v této sezóně. A domácím se podařilo i vyrovnat. Ve 26. minutě se při nenápadné akci o branku postaral Žižka. Ale vyrovnaný stav netrval dlouho. Ve 32. minutě strhl vedení na sparťanskou stranu slovinec Sabolič a při hře čtyři na čtyři přidal čtvrtou branku hostů Polášek. Ve třetí třetině vidělo skoro šest tisíc diváků dva góly. Nejprve to byla pátá branka Sparty, kterou v 45. minutě při přesilové hře vstřelil Hlinka a těsně před koncem zápasu, konkrétně v čase 59:40, uzavřel skóre Aleš Holík, který se také prosadil v přesilové hře.

Zlín tak zůstává stále bez výhry a o skóre předposlední v tabulce. Sparta naopak bodovala v obou kolech a je třetí. Další domácí zápas čeká Berany v neděli 20. září, kdy na jejich led zavítá Mladá Boleslav.

PSG Zlín – HC Sparta Praha 3:5 ( 0:2, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky:   21. Veselý (A. Holík, P. Holík), 26. Žižka (Cibák), 60. Holík (Matějíček) – 6. Kumstát (Pech, Sabolič), 13. Přibyl (Čajkovský, Netík), 32. Sabolič (Pech, Kumstát), 40. Polášek (Pech, Kumstát), 45. Hlinka (Réway, Mikuš)