Hlavní stránka Sport Berani porazili Litvínov počtrnácté v řadě

Berani porazili Litvínov počtrnácté v řadě

0

V rámci 41. kola zavítal na led Zlína Litvínov, který na zdejším ledě nevyhrál dlouhých sedm let. Ani tentokrát hokejisté Litvínova smůlu neprolomili a odjeli poražení.

První třetina byla ve znamení  vzájemného oťukávání, ale žádná z akcí neskončila brankou. Ty byly k vidění v prostřední části a padly na obou  stranách. Ve 25. minutě se radovali domácí, když  hostujícího brankáře Januse překonal  Michal Popelka.  Pět minut před koncem druhé třetiny nevyužili domácí přesilovku pět na tři a přišel trest. Tři vteřiny před druhou sirénou pak překonal domácího brankáře Libora Kašíka František Lukeš.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté ale Kubát, Černý, Frolo ani Pavlík Kašíka nepřekonali. V 53. minutě se rozjásal domácí stadion podruhé, když Petr Holík doklepl nahození Dalibora Řezníčka za záda Januse.  A v 59. minutě se 3 944 diváků dočkalo i třetího gólu, když  svůj brejk dokončil střelou mezi Janusovy betony David  Šťastný.  A protože byl minutu před koncem třetí třetiny vyloučen Kubát, dokráčel si Zlín k dalšímu důležitému vítězství.

Domácí se tak díky výhře posunuli na deváté místo extraligové tabulky. Jelikož jejich páteční zápas ve Vítkovicích je odložen na 21. února, čeká v neděli na Berany další domácí utkání, kdy od 15:30 budou hostit hráče Mladé Boleslavi.

PSG Zlín – HC Verva  Litvínov 3 : 1 ( 0:0 , 1:1 , 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Popelka (Řezníček), 54. P. Holík (Řezníček), 59. Šťastný – 40. Lukeš (V. Hübl, Gerhát)

Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web