Hlavní stránka Kultura Co si vybrat z úterní festivalové nabídky

Co si vybrat z úterní festivalové nabídky

0

Do Zlína dnes dorazí světově uznávaná mezzosopranistka Magdalena Kožená, která se zúčastní happeningu ZUŠ Open v parku Komenského. Odhaleny budou další dvě hvězdy na Chodníku slávy na prostranství před Velkým kinem, a to Karlu Smyczkovi a Pavlíně Mourkové. Program na náměstí zajistí Den s Fakultou humanitních studií. Úterý je na festivalu již tradičně také benefičním dnem. Pro Kapku naděje bude na náměstí koncertovat Eddie Stoilow, ve Zlatém jablku budou celebrity péct pro UNICEF.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI PÁTÉHO DNE:

Happening ZUŠ Open s Magdalenou Koženou, Divadelní zóna v parku Komenského, od 14 hodin
– Zahraje orchestr Malých velkých filharmoniků, provázet půlhodinovým programem budou dětští herci, účast kromě slavné operní pěvkyně Magdaleny Kožené přislíbily i další osobnosti jako Jiří Pavlica, Eva Josefíková, Jitka Šuranská a další.

Chodník slávy, prostranství před Velkým kinem, od 16 do 17 hodin
– odhalení hvězd dětských filmových herců. Letos svou hvězdu získá režisér Karel Smyczek a Pavlína Mourková. Následuje Malování na chodníku, nejstarší doprovodná akce zlínského festivalu, od 17 do 18 hodin.

Den s Fakultou humanitních studií UTB ve Zlíně, náměstí Míru, od 10 do 17 hodin
– výtvarné dílny, sportovní aktivity, anglické pexeso, stan první pomoci a další

Večer naděje – Koncert Eddie Stoilow, náměstí Míru, od 18 hodin
Koncert pražské pop-rockové kapely Eddie Stoilow. V rámci koncertu proběhne předávání šeků od partnerů Nadačního fondu Kapka naděje, zároveň návštěvníci budou moci přispět Kapce naděje do připravených kasiček. Z výtěžku budou zakoupeny přístroje do dětských zdravotnických zařízení ve Zlínském kraji.

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Pátá loď (Slovensko/Česko, 2017) – jediný zástupce ČR v letošní soutěži filmů pro děti. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi rozvíjí osudy dvou dětí, jejichž nevinná hra navždy změní jejich životy. Svým impozantním konáním a hrou na rodinu ukazují, co to znamená opravdově milovat a uvědomovat si zodpovědnost a jak je možné nevzdávat se svého snu, aniž by tím trpěli ti nejbližší. Zlín Film Festival přivítá pětičlennou delegaci k filmu včetně režisérky Ivety Grófové a představitele chlapecké role Matúše Baščina.

Amélie a horský zázrak (Německo/Itálie, 2017) – Třináctiletá Amélie se považuje za neurvalého spratka a pravdou je, že tvrdohlavější dívku byste jen těžko hledali. Při útěku z horské kliniky, kde se léčí s astmatem, naráží na podivného chlapce jménem Bart, který jí zachrání život. Spolu se vydávají na dobrodružnou cestu naděje a opravdového přátelství. Projekce se uskuteční za přítomnosti hlavního dětského představitele Samuela Girardiho a režiséra Tobiase Wiemanna.

Ve špatné společnosti (Chile, 2016) – Po zatčení kvůli násilnému přepadení čerpací stanice skončí problémový Tano ze Santiaga v péči svého otce Javiera, automechanika žijícího v malé horské komunitě na jihu Chile. Zde se brzy spřátelí s plachým a podivínským chlapcem jménem Cheo z indiánského etnika Mapučů. Společný boj proti tlaku školní šikany a problémovému domovu oba chlapce ještě více stmelí a přinutí je zúčtovat nejen se sebou samými, ale i se světem kolem nich

Přeměna (USA, 2016) – I v přelidněném New Yorku se dá zažívat samota. Čtrnáctiletý Milo trpí šikanou a osamělostí. Útěchu hledá ve své skrývané potřebě pít lidskou krev. Když se do stejného domu přistěhuje starší dívka Sophie, Milo je zaskočen dosud nepoznanými pocity.

Domácí péče (Česko, 2015) – Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná.

Cyklus „Slavní absolventi Filmové školy Zlín“. Projekce filmu a beseda s tvůrci v unikátním prostoru původního filmového ateliéru na Kudlově od 19 hodin. Účast potvrdil režisér Slávek Horák.

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

T2 Trainspotting – filmová komedie s prvky černého humoru je pokračováním v příběhu filmu Trainspotting. Události se odehrávají 20 let po událostech v předchozím snímku. Původní přátelé se sejdou a najdou to, co dříve znali.

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Pečení s UNICEF, Zlaté jablko, od 14 do 17 hodin
– prodej cukroví z rukou osobností, výtěžek putuje na konto UNICEF. V roli pekařů a prodavačů se představí Kristýna Frejová, Braňo Holiček, Marek Němec a Martina Adamcová.

Vernisáž výstavy Josefa Velčovského a Zuzany Honsové, Galerie pod Radnicí, od 17 hodin
– vernisáž výstavy obrazů výtvarníků, kteří dlouhá léta přispívají svojí tvorbou do Salonu filmových klapek.

Koncert Malí velcí filharmonici, Kongresové centrum, od 19 hodin
– Závěrečný koncert projektu spolku ZUŠKA?ZUŠKA! Za podpory osobností osobností – generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka či Jiřího Pavlici. Speciální orchestr tvoří 25 členů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a 70 vybraných žáků z 19 základních uměleckých škol ve Zlínském kraji. Dirigují Jiří Kadavý a Vojtěch Spurný, moderuje herečka a absolventka ZUŠ Uherské Hradiště Eva Josefíková a Šimon Ludvíček.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Ve Festival Café na Náměstí Míru si moderátor Vladimír Kroc do své talk show pozval Anežku Lengálovou, děkanku Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně (15-16 hodin).
Další hvězdy se projdou po červeném koberci před Kongresovým centrem se v 17 hodin a zavítají do diskusního Filmžurnálu Vladimíra Kroce od 17:30 hodin. Na autogramiádě ve Zlatém jablku budou od 19 hodin členové skupiny Eddie Stoilow.

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Festivalový zámek – salon filmových workshopů, od 14 do 19 hodin.

Relax gastro zóna v Sadu Svobody – gastro přednášky, gastro workshopy, zdravé občerstvení, od 10 do 19 hodin.

Náměstí Míru – Vesnička tvůrčích dílen. Tvořivé dílny, soutěže, kvízy a další zábava pro děti. Denně od 10 do 19 hodin.

Divadelní zóna v parku Komenského – Eva tropí hlouposti, jevištní zpracování nezapomenutelné filmové komedie Martina Friče z roku 1939 podle knihy Fan Vavřincové, Ochotnický spolek Lípa, od 19 hodin

Altán – centrum bezpečnosti – projekt zábavné bezpečnostní prevence, dnes na téma „Máme rádi zvířata“. Co si zvíře myslí, když se dívá na lidi? Co znamená, když pes vrčí a jak předejít jeho kousnutí? V parku Komenského od 9 do 17:30 hodin.

Koncertní zóna – koncert rock’n’rollové skupiny Snap Call z Turnova, jejíž hudba se pohybuje v mixu vlivů blues rocku, hard rocku, motorkářského rock’n’rollu, jižanského rocku, od 19:30 hodin.

Festivalová ulička – stánky v ulici spojující náměstí Míru a zámek jsou otevřeny denně od 10 do 22 hodin. Od 18 do 21 hodin Tančení v ulicích – probíhá výuka country tanců.

Literární zóna Zlatá stuha – Beseda autorky a ilustrátorky Martiny Špinkové (9-10 hodin), výtvarná dílna autora a ilustrátora Patricka Antczaka (10:30-11:30).

ODBORNÝ PROGRAM NA ZFF:

Duhová kulička – otevřená konference o filmovém marketingu, série prezentací a přednášek, které doplní studentská soutěž. Prezentovány také budou reklamní kampaně k českým filmům, z nichž jedna získá titul Nejlepší filmová kampaň. Podrobné informace včetně programu najdete na webu: www.duhovakulicka.cz. Malý sál v Kongresového centra, od 10 do 14:30 a od 16 do 18 hodin.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web