Hlavní stránka Zprávy Osm smělých ve Zlíně promluví o překonávání hranic

Osm smělých ve Zlíně promluví o překonávání hranic

0

Konference, která odhalí tajemství dalších osmi výjimečných řečníků, Svět patří smělým se v úterý 16. května vrací do Zlína. Druhý ročník konaný v Baťově institutu se zaměří především na překonávání hranic a lidských limitů.

Správné nastavení mysli, výdrž, schopnost nacházet a využívat nové příležitosti – to vše jsou faktory, které ovlivňují náš úspěch. Dennodenně objevujeme své vlastní limity a snažíme se překonávat sami sebe. O svých limitech povypráví na konferenci, která dostala jméno podle jednoho ze slavných baťovských hesel, osm řečníků, již jsou svým příběhem pevně spjati se Zlínským krajem.

„Nepotřebujeme přeci jezdit na konference do Prahy a do Brna, abychom potkali inspirativní lidi,“ vysvětlila organizátorka akce Miroslava Škubalová. „Lidé ve svých regionech příliš snadno zapomínají, jak skvělé osobnosti pocházejí z jejich sousedství. Smyslem konference je načerpat inspiraci z příběhů regionálních osobností, které se díky svému myšlení a přístupu nebály měnit svět,“ dodala.

Mezi hosty bude dále Petr Horký, který promluví o Miroslavu Zikmundovi a o tom, co se o něm dozvěděl při natáčení jeho životopisného dokumentu. Eva Gajdošík, která v roce 2008 zachránila zámek Napajedla, prozradí, jaké to je kompletně obrátit svůj život naruby a vydat se zcela neznámým směrem. Duo Jirka Doležal a Honza Emler žijí díky Dolleru svůj sen a poradí, jak spolehlivě dosáhnout toho, co opravdu chceme. Olga Jurášková zasvětila život studentům a univerzitnímu životu. S diváky se podělí o to, jak najít sám sebe a vědět, co chci. Sportovce Petra Vabrouška snad ani není třeba představovat. Protože jestli má někdo vyprávět o extrémních situacích a překonávání sebe sama, je to právě on. A pokud je řeč o baťově odkazu, je třeba zmínit, že jedním z řečníků bude i mladý podnikatel Václav Staněk, tvůrce mladé designové značky kožených bot Vasky. Další řečníci jsou postupně zveřejňováni na webu konference.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web