Hlavní stránka Sport Ševci porazili Pardubice a pořád mají šanci na předkolo play-off

Ševci porazili Pardubice a pořád mají šanci na předkolo play-off

0

V pětačtyřicátém kole extraligy zavítali do Zlína hráči třináctých Pardubic a první třetina přinesla vyrovnaný hokej. Hned v úvodní minutě zasahovali oba brankáři. Nejprve se po chybě domácího Marušáka neprosadil Sýkora a na druhé straně hostujícího brankáře Hübla nepřekonal Říčka.

Na první změnu skóre se tak čekalo až do dvanácté minuty, kdy Matějíček po vyhraném buly nahrál na hůl Schausovi a ten propálil Kašíka. Hosté se ale z vedení neradovali dlouho, protože v patnácté minutě Roberts Bukarst  zužitkoval přihrávku Antonína Honejska a prostřelil brankáře Hübla. Vyrovnávací branka domácí nabudila, ale do kabin se odcházelo ještě za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině byla k vidění jediná branka, a to do sítě domácích. Ve 37. minutě se přes Kotvana dostal  Nahodil a našel přihrávkou Michala Bártu, který trefil odkrytou bránu. Tento gól hosty povzbudil, ale naštěstí pro domácí se již nikomu Kašíka překonat nepodařilo.

Poslední dějství začaly lépe Pardubice, ale domácí zvyšovali tlak. V čase 44:19 fauloval Bukartse Nedbal a za pár sekund šly Pardubice do tří, když byl Schaus vyloučen za sekání. A domácím se dvojnásobnou přesilovku podařilo hned využít. Bukarts vyhrál vhazování a našel Petra Holíka, který vymetl růžek Hüblovy brány. Zlín byl sice při chuti, ale za Hüblova záda již puk znovu nedostal, a tak přišel v 52. minutě trest z hole Čáslavy, který prudkou střelou vrátil Pardubicím vedení.

A po chybě Tomáše Žižky bylo hůř. V čase 57: 15 totiž Žižka neudržel na modré čáře puk, Sýkora se dostal před Matějíčka a bekhendem překonal Kašíka. Za necelých dvacet sekund ale snížil na rozdíl jedné branky Ondřej Veselý, který tečoval střelu Dalibora Řezníčka. V čase 58:40 si domácí vzali oddechový čas a Kašík zůstal na střídačce. Při hře bez brankáře se Berani dočkali vyrovnání. Pomohlo jim k tomu i to, že v 59. minutě byl za zdržování hry vyloučen Shaus.  Domácí využili tuto přesilovku za jednadvacet vteřin, kdy Kotvanovu ránu od modré tečoval za Hüblova záda David Štastný a poslal zápas do prodloužení.

V něm  4 534 diváků branku nevidělo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byli nakonec úspěšnější domácí, když dva body zařídil Roberts Bukarts. Další domácí zápas je na programu 17. února, kdy do Zlína zavítá pražská Sparta. Zápas začíná v 17:30.

PSG Zlín – Dynamo Pardubice 5:4 po sam. náj. ( 1:1, 0:1, 3:2 – 0:0 )

Branky a nahrávky: 15. Bukarts (Honejsek), 46. P. Holík (Bukarts), 58. O. Veselý (Řezníček, Bukarts), 60. Šťastný (Kotvan, Marušák), rozh. náj. Bukarts – 12. Schaus, 37. Bárta (Nahodil), 52. Čáslava (Schaus, Hubáček), 58. J. Sýkora (Nahodil)

Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web