Hlavní stránka Kultura 🐺 Rickon Stark is coming… to Zlín

🐺 Rickon Stark is coming… to Zlín

Šestnáctiletý irský herec Art Parkinson, který se proslavil jako představitel Rickona Starka v seriálu Hra o trůny, přijede na 58. ročník Zlín Film Festivalu. Do Zlína ale přijíždí jako člen delegace k filmu Zoo. Ten natočil režisér Colin McIvor v irsko-britské koprodukci a vznikl na základě skutečného příběhu o partě dětí, které za pomoci místní podivínky zachraňují slůně Bustera z místní zoo během německých náletů nad Belfastem v roce 1941.

Hlavní představitel mladého Toma šestnáctiletý Art Parkinson z filmu Zoo je známý především z dnes již kultovního seriálu Hra o trůny, kde si zahrál Ricka Starka. Svůj hlas propůjčil nebojácnému Kubovi v animovaném celovečerním filmu Kubo a kouzelný meč (Kubo and the Two Strings), za nějž získal v roce 2016 nominaci na cenu Annie Awards. Po boku slavných herců Luke Evanse a Dwayna Johnsona si zahrál i ve fantasy filmu Drákula: Neznámá legenda (Dracula Untold) a katastrofickém San Andreas. V roli bratra hlavní hrdinky se objevil i ve filmu Boj s obry (I Kill Giants), který bude letos soutěži o Zlatý střevíček o nejlepší film pro mládež. Festival promítne i sportovní film Porazit Socrata (Shooting for Socrates), příběh se Severního Irska na pozadí mistrovství světa ve fotbale v roce 1986.

 

58. ročník Zlín Film Festivalu představí na 300 filmových snímků z 55 zemí světa. Kromě zástupců z klasických filmových velmocí nabídne divákům filmy z netradičních zemí, jako jsou Svazijsko, Faerské ostrovy, Singapur, Venezuela nebo Chile. Nosným tématem festivalu je letos oslava stého výročí Československa, které se promítne do několika filmových sekcí i doprovodného programu. Doplní je rakouské filmové okénko a sekce amerického nezávislého filmu. Festival odstartuje již 25. května a potrvá do 2. června 2018.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz