Hlavní stránka Lifestyle Vítání prváků UTB bude opět nejtěžší zkouškou zimního semestru

Vítání prváků UTB bude opět nejtěžší zkouškou zimního semestru

0

Vítání prváků UTB

Devátý ročník Vítání prváků pořádá v úterý 14. října Studentská unie UTB. Jedná se o akci s velkým rozsahem. Konat se totiž bude hned na osmi místech ve Zlíně, ne nadarmo se jí tak přezdívá Nejtěžší zkouška zimního semestru. A letos bude dosud nevětší ve své historii.

„Každý rok se Vítání snažíme dělat ještě větší, což se zatím daří. Letos jsme do programu zahrnuli osm stagí kombinujících kluby, diskotéky, divadlo i hospody,“ pochvaluje se Anežka Adamíková ze Studentské unie. Hlavní stage bude letos v Masters of Rock Café, kde vystoupí několik rockových kapel. Rock’n’roll přivezou Ginger a Neo Chess, pořádný nářez chystají Prague Conspiracy a jejich line up uzavře tradiční DJ události Vašek Vymětalík. Zapojené jsou taky kluby Blok 12 a Musicland, které od loňska navýšily kapacitu. V prvním z nich bude znít styl electro v podání Ventolina a Omeka ve spolupráci s BLOK DJs. Čerstvě zrekonstruovaný prostor „áčka“ roztančí DJ Majkl, Kenneth Spice a DJ Stenli. Kdo má rád oldies, může zajít do Star Clubu Flip. Celý večer tam bude mít na starost DJ Bomba. A swing říznutý electrem, neboli electroswing návštěvníky roztančí v Šachmatu. Hrát bude taneční orchestr Avion Zlín a elektoswingový DJ Moustache Pete.

Organizátoři mysleli i na vysokou kulturu. Daleko k řevu taneční hudby bude mít divadelní představení uskupení DNO Svět podle Fagi. Pro veliký zájem o divadelní stage z loňských ročníků ji pořadatelé letos přesunuli do auly Fakulty managementu a ekonomiky. Zatímco ostatní součásti akce začínají ve 21 hodin, divadlo startuje už o hodinu dříve. A poslední možností, kde si akci užít je studentský klub Viktorka v suterénu univerzitní budovy U2 na Mostní ulici. „V čistě studentském klubu mohou lidé zapařit ve skotském stylu – s dobrou whisky v ruce a kiltem okolo pasu,“ zve Adamíková. Nejen těm, kdo chtějí o své plánované účasti dát vědět svým přátelům, slouží stránka Vítání prváků na Facebooku.

Na úvod celého Vítání chystají členové Studentské unie hru ideální pro všechny prváky, neznají Zlín. Stopovačka je totiž formou úkolů provede po městě. „Studenti mohou zjistit, kde se nacházejí důležitá místa – kam se chodí na rande, kam se chodí pít, kam za kulturou nebo na procházky,“ vysvětlila Adamíková. Stopovačka je součástí události od roku 2011. Při poznávání zlínských zákoutí účastníci využijí také mobilní aplikace. Hra, ve které ti nejrychlejší mohou získat i nějaké ceny, začne v 16:45 hodin. U budovy U13 univerzitního centra. Další podrobnosti nabízí například stránka akce na Facebooku.

Mezi bývalé manažery projektu patří například Adam Rek, Jiří Budinský nebo Jiří Zibura. Zajímavostí je, že letošní ročník řídí party manažerka Sebi Hájková, která je první ženou v SU, jež Vítání vede. Ta se navíc v minulém roce stala královnou zlínského Majálesu.