Hlavní stránka Sport Zlín nestačil ani na Chomutov

Zlín nestačil ani na Chomutov

0

Po čtyřech porážkách (Pardubice, Liberec, Sparta a Třinec) chtěli Ševci napravit reputaci a udobřit si tak i své fanoušky. Ale moc se jim to nepovedlo, protože hned z první vážnější akce hostů padla úvodní branka. Na světelné tabuli svítil v tu chvíli čas 19:41, když David Kämpf překonal Libora Kašíka. Tento gól nabudil domácí, ale ani Říčka, Kubiš a ani Šťastný nedokázali Laca v brance hostí překonat.

Po úpravě ledu měli hosté velkou šanci, ale Skokan bránu Kašíka přestřelil. A protože ani po další šanci, kterou měl Robert Říčka a při které trefil tyč slovenského brankáře, gól nepadl, odcházelo se do kabin za těsného vedení hostujícího celku.

Druhá třetina začala početní výhodou domácích, ale Laca nedokázali překonat. A při další přesilovce domácích mohlo být hůř. Antonín Bořuta nahrál přímo na hůl Vondrkovi, ale Kašík se stihl rychle přemístit a zabránil tak jasnému gólu. Co se nepodařilo při vlastním oslabení, povedlo se při první přesilové hře hostů a ukázali tak domácím, jak se využívají přesilové hry. Michal Poletín se nejlépe dokázal zorientovat před Kašíkem a zvýšil na 0:2. Ale ke konci druhé třetiny se dočkali nakonec i domácí. Devět vteřin před jejím koncem propálil Laca Tomáš Žižka. A z domácího kotle se ozýval pokřik: „To není možné!“.

Ve třetí třetině již 4092 diváků branko nevidělo.  Další zápas se hraje již v úterý, kdy v dohrávce sedmého kola přijede na led Zlína mistrovský Liberec, který vyhrál již po desáté za sebou. Zápas začíná v 17:30.

PSG Zlín – Piráti Chomutov 1:2 ( 0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 40. Žižka (Šťastný, R. Vlach) – 1. Kämpf (Vondrka), 32. Poletín (Huml, Vondrka)