Hlavní stránka Sport Zlín o výhře nad Olomoucí rozhodl v první třetině

Zlín o výhře nad Olomoucí rozhodl v první třetině

0

V rámci 11. kola extraligy zavítala na zlínský led Olomoucká Mora. Z města obuvi si tým hanácké metropole odvezl porážku 3:1.

Zlín měl hned v úvodu první třetiny šanci k otevření skóre, ale přesilovka se mu vůbec nepovedla a když těsně před jejím skončením nepřekonal brankáře hosté Konráda Bořuta, přišel trest v podobě gólu v domácí síti. František Skládaný, který se vracel z trestné lavice našel Juraje Mikuš, který obešel Miroslava Blaťáka a přesně trefil horní růžek Kašíkovi branky, Zlín se ale dokázal rychle otřepat a hned 20 vteřinách se o vyrovnání postaral Martin Podešva, který tečoval kotouč za záda brankáře hostí Bronislava Konráda. Za minutu poté se modli domácí radovat podruhé, ale Oldrich Kotvan nedokázal Konráda z blízka překonat. To se ale povedlo v 17. minutě, kdy krásnou střelou od modré prostřelil Jiří Marušák vše, co mu stálo v cestě a strhl vedení na stranu domácích.

Ve druhé třetině moc šanci k vidění nebylo, hra se kouskovala a i proto se skóre nezměnilo. Na začátku třetí třetiny měli více ze hry hosté , ale tlak nedokázali využít, čehož dokázal ve 44. minutě využít David Šťastný, kterému nahrál Roman Vlak a poslal ho do samostatného úniku. Ten nedal Konrádovi šanci a prostřelil ho mezi betony. Po této brance měli ze hry více domácí, ale nikdo ze zlínských hráčů nedokázal Konráda překonat. Dvě minuty před koncem se Olomouc rozhodla riskovat a odvolat brankáře, ale Ondráček trefil pouze tyč a domácí si pak již vítězství pohlídali.
Příští utkání je na programu v pátek, kdy od 17:30 přivítají hokejisty Hradce Králového. Po utkání by měla proběhnout autogramiáda Antonína Honejska.

PSG Zlín – HC Olomouc 3:1 ( 2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Podešva (Šťastný, Kubiš), 17. Marušák (Kubiš), 44. Šťastný (Vlach, Honejsek) – 5. J. Mikúš (Skladaný)