Hlavní stránka Zprávy Zlín o výhře nad Vítkovicemi rozhodl v první třetině

Zlín o výhře nad Vítkovicemi rozhodl v první třetině

0

Dalším soupeřem Zlína byli hokejisté Vítkovic, v jehož dresu se představil i bývalý hráč Zlína Patrik Urbanec. 3865 diváků, kteří si našli v úterý cestu na zimní stadion vidělo dvě branky hned v první třetině, které rozhodly o prvním domácím vítězství Zlína.

Domácí začali utkání aktivně a ve druhé minutě vyústil v první branku, kterou vstřelil Zdeněk Okál, který využil přečíslení  dvou na jednoho a propálil gólmana hostů Bartošáka. Ve dvanácté  minutě využili domácí přesilovou hru, když předvedli krásnou akci, při které si domácí pětka doslova rozebrala Vítkovické hráče a Petr Holík skóroval do odkryté klece. Zlín poté svůj tlak zvyšoval, ale Bartošáka v kleci hostů nedokázal překonat.

Druhá třetina byla ve znamení brankáře hostí Bartošáka, který svůj tým držel před dalším inkasováním. Nepodařilo se ho překonat ani Bukartsovi, který trefil jenom jeho lapačku, ani Veselý  a ani Vlachovi, který těsně před koncem druhé třetiny  ani nadvakrát nedokázal překonat Bartošáka.

Ve třetí třetině Zlín už jenom bránil vedení a dokráčel k prvnímu domácímu vítězství.  Další zápas před domácím publikem čeká Berany v neděli, kdy na jejich led zavítá Plzeň. Utkání  začíná v 17:00.

PSG Zlín – HC Vítkovice Ridera 2:0 ( 2:0,0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Okál (Kubiš, Matějíček), 12. P. Holík (Bukarts, Kotvan)