Hlavní stránka Zprávy Zlín porazil Chomutov a stále bojuje o desáté místo

Zlín porazil Chomutov a stále bojuje o desáté místo

0

Ve 49. Kole hokejové extraligy zavítal na led Zlína Chomutov. Oba celky měly o co hrát, domácí o postup do předkola a Chomutov na pozice zajišťující přímou účast ve čtvrtfinále.

První třetina vyšla lépe domácím. Již ve třetí minutě překonal  hostujícího brankáře Laca David Šťastný, který potrestal hrubku v rozehrávce Chomutova. V devatenácté minutě, když Miroslav Blaťák tvrdou ranou od modré prostřelil vše, co puku stálo v cestě, zvýšil Zlín svůj náskok na dvě branky.

Do druhé třetiny měli ale lepší vstup hosté a hned po 43 vteřinách tečoval puk za Kašíkova záda Růžička. Zlín poté promarnil několik přesilovek, a i proto se do kabin odcházelo za těsného vedení domácích.

Třetí třetina byla pro fanoušky infarktová. Ve 47. minutě se hostům podařilo vyrovnat zásluhou Lauka. Za tři minuty Zlín opět vedl, tentokrát se radoval Petr Holík, který dorazil střelu Bukartse. Po této brance ale začal Chomutov zvyšovat svůj tlak a nakonec se to Pirátům podařilo v 56. minutě, když po skončení trestu Blaťáka vystřelil naslepo Růžička a překvapený Kašík našel puk až za svými zády. Vyrovnávací branka hosty opět nakopla, ale Kašíka se jim překonat nepodařilo.

V prodloužení měli domácí výhodu přesilové hry, ale pokračovali v bídných přesilovkách a dokonce Laca vůbec neohrozili. Těsně před koncem prodloužení mohl rozhodnout o zisku svou bodů pro Chomutov Vondrka, ale o vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější domácí, když v osmé sérii rozhodl Roberts Bukarts.

Tři kola před koncem základní části se domácí dostali opět na postupové příčky do předkola play-off, ale stále ho nemají jisté. V neděli  Berani zamíří do Olomouce, která je v současné chvíli na dvanáctém místě, v úterý bude jejich soupeřem Hradec Králové a v posledním kole se Ševci doma utkají s hráči Karlových Varů.

PSG Zlín – Piráti Chomutov  4:3 po samostatných nájezdech  ( 2:0, 0:1, 1:2 – 0:0 )

Branky a nahrávky: 3. Šťastný, 19. Blaťák (P. Holík), 51. P. Holík (Bukarts, Kubiš), rozh. náj. Bukarts – 21. V. Růžička (Rutta, Huml), 47. Lauko (Račuk), 56. V. Růžička (Valach)

Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web