Hlavní stránka Sport Zlín v přímém boji o desítku porazil Boleslav

Zlín v přímém boji o desítku porazil Boleslav

0

Ve včerejším důležitém zápase s Mladou Boleslaví začali domácí svižněji, ale ani Šťastný a Žižka hostujícího brankáře Maxvella nepřekonali, a proto přišel trest. Hned z první střely hostujího Vampoly padla branka. Inkasovaný gól domácí rozhodil a předvedli řadu nepřesností.

V šesté minutě hosté poskytli domácím první přesilovku a těsně před jejím skončením překonal Maxvella David Šťastný, který  zády k brance zpracoval nahrávku Petra Holíka. Ve čtrnácté minutě potrestal chybnou rozehrávku Mladé Boleslavi sám Holík, který střelou mezi betony brankáře hostí rozradostnil zlínský stadion podruhé.

Druhá třetina začala přesilovkou hostů po vyloučení Okála. Tuto přesilovou hru ještě hosté nevyužili, ale při vyloučení Roberta Říčky se již radovali. Nejprve neuspěl s dorážkou Musil, ale vzápětí se prosadil Lenc.

Na začátku poslední třetiny řádné hrací doby se hosté dostali do vedení po hrubé chybě Libora Kašíka, který se vydal na výlet za svou bránu a přihrál na hůl Urbanovi, který posunul kotouč před prázdnou bránu Látalovi, a ten strhl vedení na stranu Mladé Boleslavi. Třetí hostující branka paradoxně domácí nakopla, ale pozorného Maxvella nepřekonal ani Šťastný, Veselý, Matějíček, Bukarts ři Říčka. V čase 55:50 se ale už domácí radovali. Petr Holík našel  Jiřího Marušáka, který ranou od modré překonal gólmana Boleslavi a poslal zápas do prodloužení.

To netrvalo dlouho. V čase 61:57 předvedl Filip Chytil parádní akci, když z vlastního pásma dovezl puk až za bránu Mladé Boleslavi a nahrál nehlídanému Daliboru Řezníčkovi, který přesnou ranou  překonal Maxvella a rozhodl tak o zisku důležitých dvou bodů a rozjásal bezmála čtyři a půl tisíce diváků.

Zlín se tak dostal opět na desáté místo a v pátek ho čeká televizní utkání se sousedem v tabulce Plzní. Do Plzně vyráží zlínští hokejisté již ve čtvrtek. V neděli je pak čeká od 15:30 zápas s Pardubicemi.

PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 4:3 po prodl. ( 2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Šťastný (P. Holík, Marušák), 14. P. Holík (Šťastný), 56. Marušák (P. Holík), 62. Řezníček (Chytil) – 3. Vampola (Kučný, Stříteský), 29. Lenc (Musil, Pacovský), 42. Látal (Urban)

Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i: