Hlavní stránka Sport Zlín začal novou sezónu prohrou s brněnskou Kometou

Zlín začal novou sezónu prohrou s brněnskou Kometou

0
Foto. J,. Zaňát / Zlín Press

V prvním kole nového ročníku extraligy ledního hokeje zavítala na zlínský led brněnská Kometa a  jako první šli do vedení domácí, když v šesté minutě využil dvojnásobnou přesilovou hru Roberts Bukarts. O vyrovnání se , také v dvojnásobné výhodě,  postaral v osmnácté minutě Marek Kvapil.

Na začátku druhé třetiny šli do vedení opět domácí, když pár vteřin po jejím začátku potrestal chybu brněnského Němce Petr Holík. Tato rychlá branka ale hosty nakopla a zvýšenou aktivitu korunovala Kometa ve 35. minutě, kdy se štěstím vyrovnal  Vojtěch Němec. Od této chvíle byla Kometa lepším týmem a v 37. minutě strhla vedení na svou stranu  , když se ve skrumáží před Kašíkem nejlépe zorientoval Haščák a dotlačil kotouč do sítě. Radost do domácích tribun vnesl ve 42. minutě Oldrich Kotvan, když po pěti vteřinách potrestal vyloučení Dočekala.

V 50. minutě strhl vedení na stranu Komety, svým druhým gólem  v zápase, Marek Kvapil. Minutu před koncem se domácím naskytla možnost na vyrovnání, když byl vyloučen Ćermák. Domácí odvolali brankáře, ale výhru hostů zpečetil střelou do prázdné brány Zaťovič. 6.169 diváků se tedy první domácí výhry nedočkalo, ale nic se neděje, máme před sebou ještě 51 kol.  Další zápas čeká na Berany v úterý, kdy od 17:30 přivítá Vítkovice, v jehož dresu se objeví Patrik Urbanec, který ještě letos oblékal dres Zlína.

PSG Zlín – HC Kometa Brno 3:5 ( 1:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky : 6. Bukarts (P. Holík, Říčka), 21. P. Holík, 42. Kotvan – 18. M. Kvapil (M. Erat, Štencel), 35. V. Němec (Haščák), 37. Haščák (V. Němec, J. Káňa), 51. M. Kvapil (M. Erat), 60. Zaťovič