Hlavní stránka Lifestyle Zlín zažije již osmý Ballin‘

Zlín zažije již osmý Ballin‘

Už v sobotu  se platforma 14|15 Baťova institutu promění ve streetballové hřiště. Turnaj 5×5, který pořádá sportovní spolek Ballin’ Zlín, se bude konat již poosmé, a je určen nadšencům všech věkových kategorií. Účastníci se mohou těšit nejen na basketbal, ale také na zajímavé soutěže o hodnotné ceny, včetně tradičního souboje ve smečování. Chybět nebude ani doprovodný program, jehož součástí bude taneční vystoupení a speciální trénink pro děti s basketbalovým trenérem.

Ballin’ Vol. 8. je jediný streetballový turnaj svého druhu konající se na území Česka i Slovenska, protože na rozdíl od tradičního streetballu hraného ve formaci 3×3 se proti sobě postaví pětičlenná družstva. „Unikátní forma události vzbudila velký zájem, takže všech šest míst bylo rychle obsazeno a museli jsme zdvojnásobit kapacitu turnaje,” říká hlavní pořadatel akce Zbyněk Mucha. Kromě družstev ze Zlína, Vsetína, Přerova, Valašského Meziříčí a Břeclavi přijede i tým české mongolské komunity v.

Nepřihlášení streetballoví nadšenci ale nemusí smutnit, zatímco turnaj 5×5 je pouze pro registrované týmy, účast v soutěži ve smečování bude otevřena všem účastníkům akce. Stejně jako v minulých ročnících nebude chybět ani tříbodová výzva či oblíbená dovednostní soutěž. Vítězové turnaje 5×5 budou odměněni peněžní výhrou, zatímco na mistry zbylých soutěžních kategorií čekají hodnotné ceny od partnerů akce. Na své si přijdou i rodiče s dětmi díky speciálním soutěžím a tréninku pro malé basketbalisty. V rámci doprovodného programu vystoupí i taneční skupina Local Girl Gang.

Program zakončí afterparty, která se bude konat od 22:00 ve zlínském klubu Fénix. Organizátoři projektu Ballin’ myslí i na dobrou věc, polovina výdělku ze startovného poputuje do Bangladéše na projekt humanitární a rozvojové organizace ADRA. Centrum Čalantika, které se nachází ve stejnojmenném slumu v hlavním městě Dháce, poskytuje vzdělávání osmi desítkám dětí a rodičů. Věnovaná částka bude schopna pokrýt například náklady na kurz čtení, psaní a počítání pro třináct maminek na jeden rok. „Pokud máte v sobotu čas, přijďte i s rodinou prožít nevšední sportovní zážitek,” dodává Mucha.