Hlavní stránka Kultura Co se na festivalu děje v neděli

Co se na festivalu děje v neděli

0

Hned několik filmových delegací uvede v neděli divákům Zlín Film Festivalu osobně své filmy, mnohé z nich premiérově. Patří mezi ně i česká pohádka Dukátová skála. Velkou pozornost na sebe v závěru prvního festivalového víkendu zaslouženě poutá také veřejná dražba filmových klapek. Koná se již po dvacáté jako tradiční součást ZFF a v prodeji je rekordních sto čtyřicet čtyři klapek. Doprovodný program i v neděli zaplaví celý Zlín, například na náměstí Míru při Enapo dnu. V koncertní zóně zahraje skupina Slza.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI TŘETÍHO DNE

20. Salon filmových klapek – veřejná dražba, Kongresové centrum, od 13 do 18 hodin

Dražba umělecky ztvárněných klapek. Mezi autory nechybí Jan Saudek, Kristián Kodet, Petr Nikl, Kateřina Miler, Jaroslav Němeček nebo Ludmila Zemanová.

Světová premiéra filmu Dukátová skála, Golden Apple Cinema, od 10 hodin

– Hlavní hrdiny filmu s pohádkovými motivy představuje parta dětí, která prožije prázdninové dobrodružství v malé vesničce Lukov.

Enapo den, náměstí Míru, od 10 do 19 hodin

– den plný her, pohybu a radosti. Divadelní představení, kabaret na cestách, vystoupení mažoretek,… Od 16 do 16:30 street dance show taneční skupiny X Side Dancers, od 18 do 19 hodin brněnská kapela Alright now.

DALŠÍ FILMOVÉ TIPY:

Goodbye Berlin (Německo, 2016) – Mít čtrnáct není jednoduché, ani když vše kolem vás je v normálu. Do toho má však Maikův život daleko.

Film osobně uvede letošní zlínská Young Star, německý herec Tristan Göbel, který hraje hlavní roli Maika.

Motýlí polibky (Velká Británie, 2017) – Tři teenageři – Jake, Kyle a Jarred – tráví na sídlišti čas hraním biliardu, pořádáním večírků, kouřením trávy, sledováním porna a taky debatami o sexu.

Projekce se zúčastní režisér Rafael Kapelinski.

Léto 1993 (Španělsko, 2017) – V létě roku 1993 se šestiletá Frida po smrti rodičů stěhuje z Barcelony do katalánské provincie k tetě a strýci. Život na venkově není pro Fridu jednoduchý.

Film osobně uvede režisérka Carla Simon.

Z Paříže do Paříže (Francie, 2016) – Snímek sleduje osudy dvou mladých židovských chlapců, kteří žijí během druhé světové války ve Francii. Otec je vyšle na nebezpečnou cestu v naději, že uniknou z nacisty okupované Paříže roku 1941.

Signál (Česká republika, 2012) – Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája a Filos.

Cyklus „Slavní absolventi Filmové školy Zlín“. Projekce filmu a beseda s tvůrci v unikátním prostoru původního filmového ateliéru na Kudlově od 19 hodin. Účast potvrdil režisér Tomáš Řehořek a kameraman Tomáš Sysel.

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Bába z ledu – Po setkání s otužilcem Broňou začíná ovdovělá Hana pozvolna měnit svůj stereotypní život. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství.

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Lesní cestou do filmových ateliérů aneb Po stopách prvních zlínských filmařů, z ředitelství Lesů ČR pěšky na Filmové ateliéry, od 9 do 12 hodin – procházka proti proudu času, z festivalového centra do míst, kde zlínský film před 80 lety započal svou slavnou historii.

Dukátová skála, Stadion mládeže, od 17 do 20 hodin

– charitativní fotbalový zápas si zahrají Martin Dejdar, Václav Noid Bárta, Olesya Gribok, Kateřina Brožová, Filip Blažek, Pavel Vacek, Radovan Král a další. Moderují Honza Adámek a Kristýna Kociánová. Po ukončení autogramiáda pro diváky.

Slza, Koncertní zóna, od 18 do 19:30 hodin

– koncert populární hudební skupiny, idolů nejmladší generace, s hity jako Lhůta záruční, Katarze, Celibát a další.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Na kávu v 15 hodin do Festival Café na Náměstí Míru dnes moderátor Vladimír Kroc pozval oblíbenou českou herečku Elišku Balzerovou.

Červený koberec před Kongresovým centrem v 17 hodin poctí svou návštěvou členové skupiny Slza, herci z pohádky Dukátová Skála. Ze zahraničních hvězd přijdou Tristan Göbel, německý herec z filmů Goodbye Berlin a Světlé noci, a Tobias Ineichen, švýcarský režisér filmů Klára a tajemství medvědů.

Podpisy budou na autogramiádě ve Zlatém jablku rozdávat od 12 do 13 hodin delegace k nové české pohádce Dukátová skála, od 16 do 17 hodin delegace k muzikálu Madagaskar a od 18 do 19 hodin herec Marek Němec.

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Festivalový zámek – Casting pro děti. Do připravovaného celovečerního filmu „Eliška a svět fantazie“ se hledají holky i kluci ve věku 9-17 let. Přihlášení pomocí formuláře . Casting probíhá od 15 do 16 hodin.

Relax gastro zóna v Sadu Svobody – Workshop „Zprávičky“ umožní dětem vyzkoušet si práci televizního reportéra, v Domě a stage České televize od 17 do 18 hodin.

Divadelní zóna v parku Komenského – komorní představení Madam Piaf zahraje Městské divadlo Zlín, v titulní roli nositelka ceny Thálie Helena Čermáková, od 19:30 hodin.

Koncertní zóna – bohatý program je připraven ve festivalovém Party stanu: Slackline, horolezecká stěna, soutěž, Ziggy Horváth a další, od 14 do 2 hodin.

Festivalová ulička – stánky v ulici spojující náměstí Míru a zámek jsou otevřeny denně od 10 do 22 hodin.  Tančení v ulicích pokračuje výukou country tanců (od 18 do 21 hodin).

Filmové ateliéry –  Terakotová armáda. Výstava replik soch čínských vojáků císaře Čchin Š‘-chuang-ti (259 – 210 př. n. l.), kteří jej měli ochránit v posmrtném životě. Suterén Velkého ateliéru na Kudlově od 10 do 18 hodin.

Zlaté jablko – Meopta – Optika. Výstava projekční techniky české (československé) výroby představí jak amatérské promítačky, tak velké profesionální stroje. Ve všech patrech obchodního centra, od 8 do 24 hodin.

ODBORNÝ PROGRAM NA ZFF:

Works in Progress – Prezentace připravovaných českých filmů pro děti a mládež určená především zahraničním profesionálům, ale otevřená také zájemcům z řad veřejnosti. Malý sál Kongresového centra, od  10 do 13 hodin.

FilmLab – Televizní a online streamovací studio plné nejnovějších technologií nabízí nahlédnutí pod ruce technikům,v prostorách atria U13 – Univerzitního centra od 9 do 17 hodin.


 Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Všechno pro kapely

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web