Hlavní stránka Kultura Do obrazů a šatů projektu Zrody se promítla ženskost

Do obrazů a šatů projektu Zrody se promítla ženskost

0

Na samotném spojení advokacie a studentů není nic moc zvláštního. Ale pokud spolu dělají umění, to už tak zvyklé není. Advokátka Broňa Orbesová alias Karolína Christo začala jako úprk od každodenních paragrafů a norem malovat. A ke spolupráci oslovila kreativní studenty z Fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity. A tak se zrodily Zrody. Akce, která zaplnila New Drive Club holešovského zámku kreativitou tří žen.

Karolína Christo, pomyslná matka celého projektu, ukázala své obrazy plné ženskosti, pro něž jsou inspirací nejen ženy, které potkává kolem sebe. „Když někde cestuju nebo kdekoliv jsem, sbírám střípky. Buďto si fotím nějaká zákoutí nebo kombinace barev a z toho sestavím nějaké svoje dílo,“ přiblížila malující právnička.

Druhou ženou večera byla studentka Designu oděvů Adriana Šatková, která podle obrazů navrhla kolekci šatů. Kromě ženskosti do nich vložila i květinové motivy. Šaty pak živými květinami doplnila Bára Hvězdová. Celá kolekce dámské módy i s kyticemi byla k mání v dražbě. Jeden z modelů s názvem Poprvé si odnesla i Christo. Šaty vydražila za rekordní cenu večera 8 700 korun.

Touto akcí spolupráce Christo se studenty nekončí. Chystá projekty i se Zlínským kreativním klastrem navazující na Zrody, které přijdou zanedlouho.


Chcete se stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web