Hlavní stránka Kultura FOTO/VIDEOREPORT: Eliška Gabrhelíková vystavuje fotografie plné emocí

FOTO/VIDEOREPORT: Eliška Gabrhelíková vystavuje fotografie plné emocí

0

Autor: Jan Švec

Přes sto návštěvníků si v pondělí večer přišlo do „zlínského mrakodrapu“ prohlédnout výstavu Dreaming… Jsou na ní k vidění fotografie vytvořené zlínskou gymnazistkou Eliškou Gabrhelíkovou. Předmětem jejího zájmu jsou zejména lidé, jejich emoce a vnitřní prožitky, které se snaží ve svých fotografiích zachytit. „Mojí největší inspirací je moje nejlepší kamarádka Šárka, která také fotí podobným stylem jako já. A taky můj přítel,“ prozradila mladá fotografka.

Vernisáž se odehrála na chodbě mezi venkovními terasami v šestnáctém patře sídla Krajského úřadu. Tam také bude výstava k vidění až do 28. února. Moderování se ujal Ondřej Albrecht z rádia Kiss Publikum a kulturní obohacení programu přinesla zpěvačka Tereza Kutrová a kytarista Mike G. „Jsem úplně unešená, kolik lidí přišlo a bylo to úplně úžasné. Děkuju všem lidem, kteří se na mé fotky přišli podívat,“ neskrývala Gabrhelíková po vernisáži své dojmy.

V současné době je možné si ve Zlíně prohlédnout dvě výstavy pořádané Zlínským nočníkem. V klubu Loft vystavuje své designové studie student VUT Lukáš Němec a i tato expozice je vystavená do konce února.

Komentovat, označit přátele a udělit like jednotlivým fotografiím můžete přímo v galerii na Facebooku.

[youtube]IUHAJ3MxeNM[/youtube]

[fbphotos id=798931813469893]