Hlavní stránka Kultura Kamila Bialešová: Každý film na Rec Festu má své kouzlo

Kamila Bialešová: Každý film na Rec Festu má své kouzlo

0

3

Už zítra startuje ve Zlíně třetí ročník festivalu studentských filmů Rec Fest. O hladký chod akce se stará hlavní manažerka Kamila Bialešová, která už má s kulturou zkušenosti z dřívějšího působení v Praze. Co nabídne letošní festival prozradila v rozhovoru. 

Můžeš se nám představit?

Jsem studentkou 4. ročníku Fakulty multimediálních komunikací obor Produkce. Jsem tady první rok. Předtím jsem studovala v Praze Scénická a mediální studia a pracovala v jedné pražské galerii, takže v umění se pohybuju již delší čas.

Co je to vlastně Rec Fest? Popiš nám festival, o co se jedná a jak probíhá?

Rec Fest je studentský filmový festival, který je pořádán pod záštitou Univerzity Tomáše Bati již třetím rokem. V tomto roce poprvé otevíráme cestu i filmům z jiných škol ze Slovenska a Česka. Novinkou pak celého festivalu je otevřené pásmo z filmových škol z Polska. Festival potrvá dva dny a to 22. a 23. března. Návštěvníci se budou moci také těšit i na pestrý doprovodný program.

Proč ses rozhodla, že se staneš hlavní manažerkou Rec Festu? Máš k němu nějaké citové pouto? Pracovala jsi i na předešlých ročnících?

Popravdě jsem se nerozhodla. Přišlo to ke mně úplně náhodou (smích), ale jsem za to velice ráda. Tím, že jsem tady první rokem, jsem na předešlých ročnících nepracovala, ale o to víc se tomu snažím dát maximum. Mám skvělý tým, se kterým se mi moc dobře spolupracuje, a když to v týmu občas vře tak nemám pochyb o tom, že tento ročník bude skvělý a doufám, že si to návštěvnicí patřičně užijí jako my.

Letošní ročník přinese mnoho změn. Můžeš nám některé z nich už odhalit?

Některé ze změn jsem už prozradila. Největší změnou je právě to otevřené soutěžní pásmo, spolupráce s polskými filmovými školami a hvězdná porota, na kterou se moc těšíme.

Přihlášky pro odevzdání soutěžních filmů byly již uzavřeny. Bude mít porota těžké rozhodování?

Myslím, že ano. Filmy z polských škol jsou na skvělé úrovni, stejně tak filmy přihlášené do otevřeného pásma, kde se díla budou věnovat tématům jako je mezigenerační pochopení, nebo zobrazení lásky napříč generacemi. Každý film má své osobní kouzlo a jejich různorodost bude zážitkem právě pro všechny generace od dětí až po seniory, což se snažíme komunikovat i podtitulem festivalu „tenhlefilmneniprostary“, který bereme jako ironii.

V současné době vrcholí přípravy. Jak jsi spokojená s prací svého týmu?

Jak už jsem říkala, máme skvělý tým lidí, se kterým se mi výborně spolupracuje, a když se vyskytne nějaký problém, všichni společnými silami vše v klidu řešíme a hlavně s humorem a pozitivní náladou jde všechno lépe.

Poprvé se k umělcům, kteří připravovali Rec Fest v minulých letech sami, přidali i markeťáci. Vítáš tuhle změnu a pomohlo to v přípravě?

Jasně! Ve svém oboru se vyznají, takže jejich praxe a zkušenosti pomáhají celému procesu příprav festivalu.

Zkus vypíchnout jedno největší plus nebo senzaci, o které jsi přesvědčená, že návštěvníky určitě naláká.

Myslím, že to bude hlavně zajímavá porota, neznámé filmy, diskuze, workshopy a ano, také afterparty (smích).

Máš nějaké poselství nebo vzkaz nakonec?

Asi jedině to, abyste všichni přišli, budou to skvělé filmy a krásná festivalová atmosféra a já a celý náš tým se na vás všechny moc těšíme.

prokapely