Hlavní stránka Kultura Luhačovickou kolonádu zaplní postavy v dobových kostýmech

Luhačovickou kolonádu zaplní postavy v dobových kostýmech

0

Chcete-li si připomenout časy, kdy elegantní dámy měnily své toalety rychleji než náladu a kdy pánové byli šarmantní šviháci v dokonale padnoucím oděvu, naplánujte si v neděli výlet do malebných Luhačovic. Okrašlovací spolek Calma připravil na Lázeňském náměstí devátého září od 15 hodin Kloboukový den.

„Touto akcí si náš spolek připomíná narozeniny Marie Calmy Veselé. To byla nesmírně elegantní a všestranně nadaná manželka zakladatele luhačovických lázní, doktora Františka Veselého. Paní Calma byla operní pěvkyně, spisovatelka, básnířka a také velká znalkyně módy. Proto chceme 131. výročí jejího narozenin oslavit elegancí,“ vysvětlila Blanka Petráková z okrašlovacího spolku Calma.

Spolek připravil na nedělní odpoledne od 15 hodin již tradičně komentovanou módní přehlídku. Ta doplní Kolonádní koncert Komorního smyčcového orchestru Zlín, který tvoří hudebníci z Filharmonie B. Martinů. „Také vyzýváme všechny návštěvníky, aby se aktivně kloboukově zapojili. Přijďte v neděli 9. září odpoledne do lázní s kloboukem na hlavě zavzpomínat na staré časy! Je úplně jedno jestli půjde o klobouk historický nebo současný, hlavně abyste se cítili dobře. Těšíme se na kloboukové kreace z řad veřejnosti a pro nejhezčí připravujeme i speciální překvapení,“ slíbila Blanka Petráková.