Hlavní stránka Kultura Moravia Talent zná své finalisty

Moravia Talent zná své finalisty

0
foto: Moravia talent

foto: Moravia talent

Na sto sedmdesát dětí převážně z Moravy se v sobotu zúčastnilo semifinále hudební a taneční soutěže Moravia Talent. Na pódiu se představili talentovaní mladí zpěváci a zpěvačky, sóloví hudebníci, kapely a na závěr taneční skupiny. Každá kategorie byla rozdělená na mladší a starší děti. Soutěžícím bylo od šesti do osmnácti let a vydali ze sebe vše, což porota i publikum v sále Masters of Rock café dokázaly ocenit. Do soutěžního finále, které se na stejném místě uskuteční 11. června postoupili vždy tři jednotlivci či týmy z každé věkové skupiny jednotlivých kategorií.

„Naším primárním cílem není v dětech pouze probouzet soutěživost, i když víme, že ta do soutěže také patří. Chceme hlavně, aby si děti celou soutěž maximálně užily, a to od začátku až do konce. Dáváme jim příležitost ukázat svůj talent v příjemném prostředí před početným publikem a odbornou porotou. Naši malí i velcí soutěžící tak získají cenné zkušenosti do budoucna navíc obohacené nevšedním a velkolepým zážitkem,“ řekla o Moravia Talentu Věra Stojarová z pořádající organizace Aktivně životem o.p.s.

Do finále postoupili tito jednotlivci a skupiny:

zpěv – mladší: Dominik Červinka, Izabela Jati, Nicol Pattarello

zpěv – starší: Kateřina Lebedová, Anna Neumanová, Adéla Haviarová

hra na hudební nástroj – mladší: Markéta Broučková, Filip Horák, Lucie Sabotová

hra na hudební nástroj – starší: Magdalena Molčanová, Václav Mahdal, Lenka Zralá

hudební skupiny: Few Exceptions, The dependent, Frajeři

tanec – mladší: ZUŠ Otrokovice (2x), Beat up

tanec – starší: TS Fadilah, ZUŠ Otrokovice, Beat up

Každý finalista kromě drobných dárků získal volnou vstupenku na červnový festival Holešovská regata a vítězové navíc na této události vystoupí přímo na hlavním pódiu. Na některé čeká také možnost nahrát vlastní písničku v profesionálním studiu.

první pomoc banner