Hlavní stránka Kultura Na Malenovice dýchne středověk

Na Malenovice dýchne středověk

0

autor: Martin Úchvat

Zlínská šermířská skupina Revertar uspořádá dvanáctý ročník festivalu historického šermu a tance s názvem Zkřížené meče. Jedná se o jednu z největších přehlídek svého druhu v České republice.

Festival se koná v sobotu 7. června 2014 od 13 hodin. Tradičním místem konání je areál firmy VLW pod hradem Malenovice. Cesta k areálu bude v den konání akce značena směrovkami z hlavní křižovatky v Malenovicích.

Program bude pestrý nejen střídáním se historických období. Na pódiu představí řada šermířských a historických tanečních skupin nebo kejklíři. Lidé uvidí také řemeslníky při práci a budou moci navštívit stánky s tradičními výrobky. Účast na ročníku 2014 potvrdily skupiny a jednotlivci Novica, Argyll (SK), Kejklíř Tomáš Křupala, Via Nemesis, Berendal, Taurus, Nuntius Regis, Solutus, DDM Sluníčko nebo Revertar.

Ve spolupráci s DDM Sluníčko Otrokovice jsou pro děti připraveny soutěže – přetahování se lanem, sekání melounu mečem, házení kroužků na dřevěné kopí, malování obrázků a další. Stejně jako loni přijede studio Barrandov se svými filmovými kostýmy. Návštěvníci si tak budou moct vyzkoušet šaty či královskou róbu z oblíbené pohádky a nechat sebe či své ratolesti v kostýmu vyfotit.

Letošní ročník se ponese i v duchu charitativní činnosti. V areálu festivalu se bude konat sběr vršků od PET lahví pro nemocné děti, který organizuje Zlínský nočník.  Organizátoři pro to připraví několik velkých pytlů s označením.