Hlavní stránka Kultura Otrokovičtí fotografové vystavují v Maďarsku

Otrokovičtí fotografové vystavují v Maďarsku

0

Kolekce třiceti fotografií z dílny Fotoklubu Beseda Otrokovice zdobí v těchto dnech prostory radnice v maďarském Vácu.Výstava fotografií otrokovických tvůrců je dalším kamínkem v mozaice společné spolupráce Otrokovic s Vácem, která směřuje k uzavření partnerství obou měst. V závěru loňského roku se Maďarům představil otrokovický Ženský pěvecký sbor spolu s cimbálovou muzikou Radovan. Fotoklub navázal výstavou a nastavením budoucí spolupráce s místními fotografy. Pro první seznámení přivezl vítěznou kolekci fotografií „Mapového okruhu Vysočina“ – nejprestižnější celorepublikové soutěže fotoklubů, kterou v loňském roce vyhrál.

„Velmi nás těší, že jsme dostali příležitost vystavovat v maďarském Vácu, poznat zdejší fotografy a získat tak nového partnera pro spolupráci při pořádání akcí na mezinárodní  úrovni. Nic z toho by nebylo možné bez podpory starostů obou měst. Celý projekt je teprve v začátcích, přesto věříme, že bude zdárně pokračovat a kolegové z Vácu brzy představí své snímky občanům Otrokovic,“ zmínil místopředseda Fotoklubu Beseda Otrokovice Petr Bořuta.

„Instalovaná výstava sklidila velký ohlas, podobně jako loni vystoupení Ženského pěveckého sboru. Vác žije bohatým kulturním životem a jeho obyvatelé vždy vřele vítají možnost seznámit se s novinkami. Zástupce Vácu v čele se starostou Attilou Fördősem jsme pozvali na Otrokovické letní slavnosti a věříme, že naše občany potěší přinejmenším stejně, jako naši umělci obyvatele Vácu. Cílem našeho úsilí v rozvíjení mezinárodních vztahů je rozšíření možností občanů poznávat kulturu a tradice cizích zemí. V současné době máme partnerství uzavřeno se slovenskou Dubnicí nad Váhom a polským Zawadzkie. Maďarský Vác by uzavřel kruh Vyšehradské čtyřky, rozšířil možnosti spolupráce a využívání dotací z Vyšehradského fondu pro projekty v oblasti kultury, ale i školství a sportu,“ uvedl otrokovický starosta Jaroslav Budek. Stejně smýšlí také starosta města Vác Attila Fördős: „Důležitým momentem je navázání kontaktů mezi organizacemi, které spolu mohou spolupracovat. Jsem si jistý, že všechny aktivity postavené na pevném základě dobrých vzájemných vztahů, budou směřovat k tomu, abychom v dohledné době mohli uzavřít partnerství obou měst.“