Hlavní stránka Kultura 🦆 Příští rok se sejde Trnkobraní, Barumka i Filmový festival

🦆 Příští rok se sejde Trnkobraní, Barumka i Filmový festival

Letošní dvojkombinace Trnkobraní a Barum Rally je pouze zatěžkávací zkouškou pro rok 2020. Tehdy se se totiž v jednom víkendu uskuteční kromě těchto dvou akcí ještě Filmový festival. Organizátoři k tomuto kroku ve spolupráci s městem přistoupili v zájmu zvýšení kvality života ve Zlíně.

„Na zastupitelstvu jsme dospěli k závěru, že bude ekonomičtější a pro lidi také příjemnější, když se tyto velké akce uskuteční ve společném termínu. Provoz a život ve městě tak budou omezeny pouze jednorázově, zatímco dříve trpěli zlíňané omezeními průběžně po celé léto,“ uvedl zastupitel krajské metropole Ludvík Sedmilhář.

Současné uspořádání největších akcí ve Zlíně uvítají zejména hoteliéři, kteří už nyní hlásí plný stav rezervací. „Náš hotel je na zmiňovaný víkend z 90 % vyprodán už dnes. Z celebrit můžu zmínit například Suchý, Spálený, Eben nebo třeba Drobný, Černý, Dyk  případně Ztracený, Hlas a Bílá, Nohavica,“ uvedl ředitel hotelu Moskva R. A. Sputin.

Při této příležitosti dojde k posílení dopravního spojení mezi Zlínem a Vizovicemi a na trať bude dočasně zapůjčená vlakový souprava Pendolino, která bude jezdit kyvadlově. A nově bude z Jižních Svahů zřízená lanovka, která usnadní přepravu osob z a do města. Stanice lanové dráhy bude v nejvyšším patře 21. budovy továrního areálu.

Na speciální režim se tam obyvatelé města mohou těšit o prázdninovém víkendu na přelomu července a září.