Hlavní stránka Kultura Taneční představení podpoří nemocnou Anetku

Taneční představení podpoří nemocnou Anetku

0

autor: Michal Fedorko

Taneční show Tanec plní naše sny aneb Bellydance night 3 se uskuteční v sobotu 12. dubna v aule Univerzity Tomáše Bati. Hlavní motivací pro uspořádání události je podpoření Anety Kolinkové, žákyně základní školy, která trpí spinální atrofií prvního, tedy nejtěžšího stupně a nemůže chodit. Denně potřebuje lék, který na půl roku stojí zhruba sedmdesát tisíc korun, a také komponenty k dýchacimu přistroji  za cirka dvacet tisíc.

Sobotní událost bude už v pořadí třetí, která se na Anetčinu podporu uskuteční. Pořadatelé mají s předcházejícími akcemi projektu, které započaly v prosinci, dobré zkušenosti. Na představení se ukáží tanečníci různých stylů jako hip hop, street dance, orientální tanec i klasický moderní, a to i ze Slovenska. Organizátoři spolupracují i s ostravským baletním a tanečním sdružením vozíčkářů. Taneční večer pořádá studio Orianadance a Marty production. Program začíná v šest hodin večer.

Sobotní show doprovodí i taneční worshopy, konané od pátku do neděle ve studiu Oriana Dance. V pátek večer se bude od půl sedmé do půl deváté vyučovat argentinské tango pod dohledem profesionálů a v sobotu od 10 do 12 hodin přijde na řadu street dance technika s mistry České republiky.  Na neděli jsou připravené workshopy egyptského stylu raqs sharki – od 10 do 12 – a od dvanácti do jedné výuka folklorní kombinace a jejcih užití v orientálním tanci. Následně se představí tanečnice Raushanah se svou oceňovanou choreografií, a to od jedné do tří hodin odpoledne.