Hlavní stránka Kultura Zlínský provoz znovu oživí ujetý hudební festival Busfest

Zlínský provoz znovu oživí ujetý hudební festival Busfest

DSC_8973
Netradiční festival Busfest, odehrávající se na palubě trolejbusů, který mají na svědomí studenti Univerzity Tomaše Bati Fakulty multimediálních komunikací ve Zlíně se vrací. Pořádná jízda odstartuje v pátek 22. dubna v 16 hodin na točně u sportovní haly.
Před vyjetím trolejbusů čeká návštěvníky na točně vydatná dávka elektra alternativní skupiny Killiekrankie a kapely Blues station. Dohromady tři účinkující a každý ve vlastním trolejbusu. O pořádně rockovou jízdu se postará varšavská trojice The Stubs. Svým garage-rockem se vrací do období 70. let, kdy se atmosféra koncertů v doprovodu tvrdých zvuků kytar blížila k naprostému šílenství a přesně takový stav chtějí vyvolat v busech i při návštěvě Zlína.
Hlavní hvězdou festivalu budou interpreti labelu Ty Nikdy. Do svého rodného města se vrátí duo IdeaFatte, které je letos nominováno se svým albem Rap na cenu Zlatý Anděl v kategorii hip-hop. Spolu s nimi změní tradiční pohledy na rap McGey, proslulý díky prapodivným textům a netradičnímu přístupu k žánru, což se promítá i do jeho umění udělat pořádnou show.
Třetí trolejbus nabídne originální propojení saxofonu s mixážním pultem. Za pult se postaví známý český Dj Lucky Boy. Svoje umění ukázal například při hraní na Moto GP, nebo hraním po boku velkých jmen jako je Xzibit a Kontrafakt. Jeho set oživí mladý Deesaxx, který svým citem pro hraní na saxofon oslnil porotu v soutěži Česko Slovensko má talent.
Festival završí famózní afterparty na parkovišti pod Velkým kinem. To se na chvíli promění na festivalový areál se stylovým party stanem, v němž si návštěvnci v žádném případě neodpočinou. O zábavu se postarají další adepti na Zlatého Anděla Urban Robot, pořádně tvrdá kytarovka z Polska Fertile Hump a vždy vyvolávaný přídavek v podobě setu od Dj Lucky Boye.
knihotrh banner