Hlavní stránka Lifestyle Hovna na přání už přistála i ve zlínských schránkách

Hovna na přání už přistála i ve zlínských schránkách

0

Někdo vás rozčílil, chcete se pomstít za vtípek nebo prostě jen pobavit kamaráda? V Americe to řešívají tím, že před dveře dotyčného pohodí hořící papírový pytlík s trusem, dvojice českých studentů však tento typ pomsty ještě zdokonalila. Dvacetiletý brňák Tomáš Mejzlík, který studuje na VŠE v Praze spolu s kolegou na začátku roku rozběhl projekt darujhovno.cz.“Snažili jsme se na problematiku eshopů dívat z druhé perspektivy a místo toho, aby si lidé kupovali pro sebe něco, co chtějí, kupují někomu jinému něco, co nechce,“ popsal Mejzlík prvotní myšlenku.

Služba funguje jednoduše, zájemce zadá objednávku, vyplní adresu příjemce a svůj email, na který mu mladí podnikatelé zašlou informace o platbě. Případně napíše nějaký vzkaz do poznámky, která dorazí s hovnem. Jakmile je objednávka zaplacená, dárkově zabalené hovno je anonymně odesláno adresátovi. „Hoven už byla poslaná skoro stovka. Což si myslíme, že je celkem slušné číslo, vzhledem k tomu, že jsme službu rozjeli k prvnímu lednu. Mezi místy doručení jsou i adresy ve Zlínském kraji, stejně tak je mezi nimi Pražský hrad a řada politiků,“ uvedl Mejzlík. Trus, který adresáti dostanou není samozřejmě lidský, ale sloní. „V republice není moc míst, kde se dá sehnat sloní hovno, naštěstí v pražské zoo slony mají. A slona jsme vybrali proto, že je to poměrně originální a lidé se k takové věci zas tak jednoduše nedostanou. Mimo to slon vyprodukuje asi 150 kilogramů trusu každý den, takže i ve vánoční špičce by to měl utáhnout,“ řekl Mejzlík.

Podle provozovatelů služby projekt vznikl jako recese a příjemci většinou reagují smíchem. „Jak na ně ale třeba reaguje takový Václav Klaus, kterému jsme jich už poslali půl tuctu, to nevíme,“ přiznal Mejzlík. Do budoucna by zřejmě chtěli rozšířit nabídku nějaký další typ trusu, například žirafí, kravský nebo ovčí, lidští producenti zatím nesplňují hygienické požadavky.  „Hygiena byla věc, které jsme se nejvíce obávali. Naštěstí jsme narazili na lidi, kterým se nápad velmi líbil a stačilo podepsat pár papírů a bylo to vyřízené. A co se týká pošty, tam je potřeba, aby zásilka nezapáchala a nějak neprotékala. To jsme vyřešili krabičkami na svačinu, které poměrně dobře těsní a není přes ně nic cítit,“ dodal Mejzlík.

Čtenaří Zlínského nočníku se mohou brzy těšit na soutěž o hovno, jen doufáme, že nedorazí k nám do redakce.

[youtube]http://youtu.be/crgcXk3fqnM[/youtube]