Hlavní stránka Lifestyle Knír – Listopadový módní doplněk na čtyři

Knír – Listopadový módní doplněk na čtyři

0

Listopad je měsíc, během kterého po celém světě vzroste počet mužů s knírem. Prvního listopadu totiž i letos odstartovala každoroční charitativní kampaň zvaná Movember (spojení anglického slangového výrazu pro knír „Mo“ jako moustache, a názvu tohoto měsíce v angličtině, November – česky se někdy používá poněkud kostrbaté Listmopad). Cílem akce je zvýšit povědomí o riziku rakoviny prostaty, varlat a o ohroženíé mužského duševního zdraví.

Loni bylo do této genderové akce zaregistrováno přes 1400 mužů, letos tato hranice padla  ještě před samotným začátkem akce. „Nechávám si knír narůst už potřetí a konečně je to trochu vidět. Když jsem na Movember narazil poprvé, přišlo mi to jako super vize s dobrým nápadem. Přítelkyni to nevadí, pokud se na konci měsíce oholím,“ řekl fotograf Michal Fedorko ze Zlína. Kampaň podporují i mnohé známé osobnosti, sportovci a herci. Dívky se mohou zapojit a podpořit akci jako mo-sisters, většinou je ale jejich úkolem tento manýr měsíc tolerovat svým partnerům. „Mám nejradši, když je můj přítel oholený, takže z toho moc nadšená nejsem, i když je to určitě zajímavý projekt. Myslím si ale, že spousta kluků si nechává růst knír, protože to zrovna frčí a ani neví, jaká myšlenka za tím stojí,“ uvedla studentka ze Zlína Veronika Závadová.

Zlínský nočník se zapojil jednak na úrovni jednotlivých redaktorů, tak i tím, že ikoně na Facebooku také narostl slušivý knírek.

Co jste možná nevěděli o kníru

  • Možná jste si všimli, jak jsou některé kníry u svých dlouhodobých nositelů nažloutlé. Je to tím, že knír dokáže zadržet cca 30 ml tekutiny (což odpovídá přibližně 10 % vypitého piva)
  • V průměru si muž sáhne na svůj knír za den 760krát.
  • Delfíni přicházejí na svět s knírem, ale díky svému přirozenému depilačnímu systému knír krátce na to sám opadá
  • Informace, že ženy přitahují více muži s knírem je diskutabilní, stejně jako to, že s knírem vypadá muž mužněji (u žen asi není v tomto třeba pochybností)

Smutná fakta na závěr

  • Rakovina prostaty je nejběžnější formou rakoviny u mužů v České republice
  • Ročně je diagnostikováno 5000 mužů, což odpovídá počtu třinácti mužů denně
  • Na rakovinu prostaty v Česku zemře jeden muž každé čtyři hodiny
  • Každoročně zemře na rakovinu prostaty v České republice 1 600 mužů

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mGcKbdY7J1o[/youtube]

Vyberte si ideální knírek pro vaši tvář: