Hlavní stránka Lifestyle Po nehodě to nevzdal, hodila by se mu ale speciální židle

Po nehodě to nevzdal, hodila by se mu ale speciální židle

0

Ilustrační foto

Nadějný zlínský scénárista Matěj Randár dnes na svém Facebooku zveřejnil výzvu, ke které se naše redakce rozhodla připojit. Na vrátnici Městského divadla Zlín pracuje jeden sympatický vrátný. Jmenuje se Standa Náčin a před šesti lety mu cestou z STK explodovalo auto. Po této nešťastné nehodě mu ochrnuly obě nohy. On se však rozhodl, že nepropadne letargii, bude dál pracovat a navíc začal aktivně sportovat. Matějova výzva by měla docílit toho, aby se zajímavá sportovní kariéra tohoto nezdolného muže mohla posunout na další úroveň.

Jelikož Standa Náčin vždycky rád sportoval, rozhodl se, že mu v tom vozík nezabrání. Věnoval se sledge hokeji, hraje basketbal a dal se i na atletiku, konkrétně na vrh koulí a hod diskem, ve kterém dokonce vytvořil český rekord. Na Mistrovství Itálie si dokonce vyházel zlato v obou disciplínách. A rád by se vypravil i na Mistrovství Evropy10689482_10207096949215037_1414878911854136837_n.

„Aby vůbec mohl jet na kvalifikaci do Dubaje, potřebuje k tomu speciální židli. Zatím si ji na závody půjčoval a za normálních okolností by to udělal i v tomto případě. Ani ta půjčená ale nemá parametry požadované pro to, aby ho na tak prestižním závodě vůbec nechali závodit,“ vysvětluje Matěj Randár.

Rád by sehnal dvacet tisíc, které na zakoupení židle zatím chybí.

„Pokud byste chtěli Standovi přispět na židli, napište mi na email: randarmatej@gmail.com a domluvíme se. Jestli máte ve svém okolí někoho, koho by to mohlo zajímat, tak prosím tuto zprávu sdílejte,“ dodává Randár. A redakce Zlínského nočníku se k jeho výzvě připojuje, nejde o nereálnou částku a navíc máme Vánoce.