Hlavní stránka Lifestyle Studenti UTB svým nápadem pomohli vizovickému Doteku

Studenti UTB svým nápadem pomohli vizovickému Doteku

0

Ve zlínské vegetariánské restauraci Prašád se včera večer uskutečnila charitativní módní přehlídka s názvem Fashion Show Dotek. Tuto událost zorganizovali studenti Univerzity Tomáše Bati, zejména členové Fakulty multimediálních komunikací (FMK), aby podpořili fungování neziskové organizace Dotek ve Vizovicích.

Diváci si mohli prohlédnout osmnáct modelů, které byly vytvořeny návrhářkami z dílny ateliéru Design oděvu při FMK. V těchto jedinečných výtvorech se předvedli vybraní studenti a studentky zlínské univerzity. Zájemci o tyto originální kusy oblečení se mohli přímo na místě zúčastnit aukce, jejíž výtěžek poputuje do Vizovic na podporu nemocných nejen Alzheimerovou chorobou.

Moderátor této dobročinné akce Michal Halačka zmínil, že by byl veliký úspěch dosáhnout částky pětadvaceti tisíc korun. Ceny jednotlivých modelů se pohybovaly mezi 1100,- a 3000,- a kupující přihazovali po stovkách. Pro organizaci Dotek se však nakonec díky prodeji oblečení vybralo překvapivých 27 300. „Pořád se říká, že mladí ignorují takové věci, ale tady je důkaz, že tomu tak není. Když přišli studenti z FMK s návrhem přehlídky a následné aukce, vůbec jsem nevěřila, že by si někdo mohl něco koupit,“ řekla Radomíra Pečeňová, statutární zástupkyně organizace Dotek.

Součástí programu bylo i vystoupení břišní tanečnice a studentky oboru Marketingové komunikace Evy Provazníkové. „Dnešní večer se povedl nad naše očekávání. Je tu plno, prodalo se všech devadesát lístků,“ dodává jedna z organizátorek Pavlína Čadová.

Komentovat, označit své přátele a udělit like jednotlivým fotografiím můžete v galerii na Facebooku.

[fbphotos id=624292890933787]