Hlavní stránka Lifestyle Zlín čeká Druhý Dobročinný bazar

Zlín čeká Druhý Dobročinný bazar

0

Dobročinný obchůdek a poradna Dotek ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati pořádá Druhý Dobročinný bazar. Bazar podpořený Nadací Divoké husy, která přislíbila zdvojnásobit výtěžek akce, se bude konat v budově rektorátu a knihovny Univerzity T. Bati  ve  Zlíně – Budova U 13 (naproti Kongresového centra) od 13. listopadu do 15. listopadu.

„V březnu proběhl ve spolupráci s Univerzitou T. Bati první Dobročinný bazar. Tato dvoudenní akce byla velmi úspěšná. Z výtěžku jsme zakoupili kompenzační pomůcky pro naše uživatele.  Druhý Dobročinný bazar bude probíhat tři dny. Návštěvníci mohou naši organizaci podpořit nejen nákupem zboží, ale také darováním věcí, které budeme moci prodávat ve vizovickém Dobročinném obchůdku. Prodej a sběr věcí bude probíhat 13. a 14. listopadu od 9 do 15 hodin a ve čtvrtek 15. listopadu od 9 do 13 hodin“, uvedla Veronika Olejníková, koordinátor Dobročinného obchůdku Dotek.

Na akci je zvána krom studentů a zaměstnanců univerzity také široká veřejnost. V prodeji bude nejen oblečení, knihy, dekorace, ale také výrobky chráněných dílen a dobrovolníků. Přímo na bazaru můžete věnovat věci, které jsou stále hezké a Vám už se nehodí. Darovat můžete oblečení, doplňky, obuv, šperky, knihy, keramiku, hry a hračky, porcelán, sklo, umělecké předměty, knoflíky, galanterní materiál. Nepřijímáme poškozené, staré věci, spodní prádlo, plavky, nábytek, elektrické spotřebiče, elektroniku, kosmetiku a potraviny.

Výtěžek bazaru bude stejně jako minule věnován obecně prospěšné společnosti Dotek na nákup kompenzačních pomůcek. Dotek, o.p.s. sídlí ve Vizovicích, kde poskytuje sociální služby především pečovatelskou službu, odlehčovací péči a domácí zdravotní péči seniorům.

Podpořit společnost můžete libovolným příspěvkem na účet veřejné sbírky pro Dotek č. 2300271637/2010.

Přispět můžete také na sbírkový účet č.  27 000 000/0100, variabilní symbol 378 nebo zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS HUSY na číslo 87777. Cena jedné DMS je 30 Kč.