Hlavní stránka Příroda Členové Němé tváře opět venčí útulkové psy

Členové Němé tváře opět venčí útulkové psy

0

autor: Zuzana Šimková

Po nedávno uskutečněné úspěšné akci Útulkové jaro o sobě projekt Němá tvář dává opět vědět. Členy Němé tváře mohou lidé potkat ve čtvrtek 12. června od 15 hodin v Centrálním parku na Jižních Svazích. V rámci projektu s názvem Zlín – město stromů 2013/2014 budou venčit pejsky z Útulku pro zvířata v nouzi Zlín – Vršava.

Letošní rok se koná již druhé venčení pejsků členy studentského projektu Němá tvář. To první, v březnu, bylo velmi úspěšné. S pejsky se šlo od útulku na náměstí Míru, kde se nafotili do Zlínského nočníku, a zase zpět na útulek. Všichni byli moc spokojení, cestu i focení si užívali. Díky svým fotkám v tisku se někteří dostali téměř ihned do nového domova.

Stejně jako při prvním venčení budou členové Němé tváře oblečení do modrých triček s nápisem Útulek pro zvířata Zlín – Vršava. Pejsci budou mít kolem krku uvázané oranžové šátky s totožným nápisem. Studenti působící v projektu budou připravení zodpovědět jakékoliv dotazy kolemjdoucích, ať už na pejsky, projekt nebo na útulek. Kromě toho budou také rozdávat barevné záložky do knížek s fotkami pejsků z útulku.

,,Akce vznikla ve spolupráci s městem Zlín a koná se v rámci jiného projektu Zlín – město stromů 2013/2014. Jsme moc rádi, že i my můžeme této akci nějak přispět, vyvenčit pejsky a upozornit tak lidi na stále velký počet pejsků umístěných v útulku,“ řekla manažerka projektu Martina Bukovjanová.