Hlavní stránka Příroda Projít si Lešnou za světla lampionů je zážitek

Projít si Lešnou za světla lampionů je zážitek

0

Zaměstnanci zlínské zoologické zahrady v těchto týdnech pořádají už tradiční večerní prohlídky neodmyslitelně spojené s barevnými papírovými lucernami. Ať už s lampionem nebo bez něj, mají lidé možnost projít si přístupnou část areálu sami či se držet průvodců. Od 18:30 do 19:30 vychází každých patnáct minut od zámku Lešná skupinka vedená jedním či dvěma odborníky. Neboť je zájem o prohlídky velký, vypomáhají běžným průvodcům i ošetřovatelé. „Jednou za rok, když jsou noční prohlídky, se k pracovníkům propagace přidáváme i my, protože by jich bylo málo,“ vysvětlila ošetřovatelka ze sekce Austrálie, Ivana Vaculíková.

Ti, kdo vydrží do konce, uvidí na bez mála dvouhodinové prohlídce například lachtany, mravenečníky, gorily, tučňáky, žirafy, s trochou štěstí surikaty v nově otevřené části Etiopie II a nakonec trojici slonic. A to vše v neobvyklém nočním prostředí, kdy se zvířata chovají jinak než za dne. O každém zvířeti se příchozí dozví spoustu zajímavostí z jejich života ve volné přírodě i v zajetí a dostane se také na zvídavé dotazy. „Na prohlídkách i na komentovaném krmení se vždy najdou nějací nadšení vyzvědači,“ chválí si zájem návštěvníků Vaculíková

V čase večerních prohlídek je také možné každých dvacet minut absolvovat neobyčejnou prohlídku speciálně vyzdobeného zámku. V dobových kostýmech a formou scének přiblíží průvodci návštěvníkům život někdejších obyvatel zámku, rodu Seilernů. Poslední možnost poznat romantickou noční atmosféru zoo v tomto roce mají milovníci zvířat v pátek 19. října.