Hlavní stránka Lifestyle KNIŽNÍ TIP 9: Odpusťte mi, váš Leonard

KNIŽNÍ TIP 9: Odpusťte mi, váš Leonard

knižní tip 29.3.

Leonard Peacook je z hlediska uznávané společenské normy zvláštní kluk. Rád si pokládá filozofické otázky a žasne nad hloupostí lidí, kteří se chovají jako ovce a raději zavřou oči před nepříjemnou pravdou a věří hezkým lžím.

,,Disney chtěl vytvořit utopii, ktrá by měla takové kouzlo a byla tak přesvědčivá, že by se nikdo neopovážil proti ní vystoupit. Koho vám to připomíná?

Disney se skutečně zůčastnil několika nacistických schůzí, vkládal antisemitické prvky do svých kreslených filmů a přidal se ke skupině, která dikriminovala židy v zábavním průmyslu.“

,,I kdyby Disney World poháněla energie tajně vyráběná v podzemí africkými otroky, které by nutili v okovech šlapat na rotopedech napojených na generátory, bičovali by je, na noc zavírali do klecí a nedávali by jim pořádně najíst, všichni v Americe by nejspíš brali svoje děti do Disney Worldu dál. Úplně by stačilo, aby nikdo neviděl to bičování. Schovejte hrůzy a většina Američanů ješťastná jako blechy.“

Leonard proplouvá svým životem úplně sám, neboť jeho matka je typická workoholička, nevšímající si svého okolí, natož svého syna. Netečnost a hloupost jeho matky jej dožírá nejvíce. Srdce vám až puká nad chováním Leonardovy matky.

A jelikož Leonardovi nikdo nedokáže pomoci s břemenem, se kterým musí celé roky žít, rozhodne se vzít osud svůj i svého trýznitele do vlastních rukou.

Jediný, kdo si všimne, že se nejspíše něco děje, je oblíbený učitel Leonarda, pan Herr. Dokáže mu včas pomoci?

V knize se setkáváme i s jinými, vedlejšími postavami, které nám ukáží chování různých lidí.

Lidí, kteří se spokojili s málem, aby nemuseli vynakládat síly na něco víc.

Lidí, kteří využívají svůj vzhled a sexualitu k získání výhod.

Lidí, slepě věřících v Ježíše Krista.

Lidí, kteří mají strach být jiní a něco ve svém životě změnit.

. . . . . Leonard se někdy baví tím, že se oblékne do obleku, koupí si noviny a vysleduje v metru toho nejsmutnějšího dospěláka kterého uvidí. Sleduje ho do práce a snaží se přijít na to, proč proboha dospělí jedinci, žijící ve svobodné Americe, utápí svůj život v práci, která je dělá nešťastnými, vystresovanými a frustrovanými jedinci. . . . . .