Hlavní stránka Publicistika ROZHOVOR: Kazma: Rád z lidí dělám blbce

ROZHOVOR: Kazma: Rád z lidí dělám blbce

0

Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek se do povědomí veřejnosti dostal před čtyřmi lety, kdy na internetové televizi začal vysílat svou talkshow One Man Show. Tou už prošlo přes sto známých osobností. Svými kontroverzním vtipem si rychle získal oblibu a začal dostávat nabídky na moderování, uvádí vlastní pořad v rádiu a podílí se na řadě internetových kampaní. 18. října přijel do Zlína moderovat Nightshopping a při té příležitosti měl čas rozpovídat se třeba o tom, co si myslí o českých celebritách.

Tvoje One Man Show už má za čtyři roky vysílání sto dvanáct dílů. Jak tě to ještě baví?

Moje One Man Show už dosáhla vrcholu a už mě to nebaví (smích). Jo, baví mě to pořád. Měl jsem období, kdy mě to nějakou dobu nebavilo, možná je to i vidět. Kolem stého dílu mi to připadalo pořád to stejné dokola, tak jsem opustil ten svůj standard, kdy jsem byl pořád ve studiu. Začal jsem to dělat trochu outdoor a lidi, kteří nebo jejichž názory mě nezajímají, prankuju a podělávám. Tím to nabylo jiný rozměr a zase mě to baví.

Kolik dílů by ještě mohla mít?

Ty jo (přemýšlí). Nevím. Fakt nevím, jak dlouho to budu dělat. On je to vlastně formát mého „zrození“, proto si myslím, že tomu dlužím co nejvíc. Taky je to základ, ze kterého vychází veškerá má ostatní práce. Proto ač mě to dnes už primárně neživí, pořád to dělám z vděčnosti k tomu formátu. Myslím si, že mu to dlužím, proto že mě jakoby udělal. Doufám, že třeba dvě kila ještě uděláme.

Jak ses vůbec dostal na českou internetovou scénu?

Asi tak, jak to dneska může udělat úplně každý. Jednou jsem zapnul kameru, něco natočil a lousknul to na web. Dneska tu možnost má, bohužel, každý. Já jsem to neudělal jinak, v podstatě je to fakt tak jednoduché.

Na svých internetových stránkách nabízíš moderování od „nejserióznějších firemních akcí až po nejodvážnější punkové mejdany.“ Dostáváš nabídky na formální moderování často?

Jo, určitě. Mám za sebou spousty akci, různých firemních večírků i pro velké korporace. Takže to umím hodit i do seriózna a být vtipný, zábavný, seriózní, milý a hodný.

A jak se v té pozici cítíš?

Právě kupodivu dobře, protože ti lidi to nečekají, a když máš před sebou aulu dvou set manažerů v sáčkách, kteří čekají zase nějakou prudu a pak tam přijdu já… Myslím si, že do toho umím přinést něco, co ostatní neumí – trošku toho punku, života a té prdele, která k tomu patří. A samozřejmě sdělit, co je potřeba. To je úkol moderátora.

Máš ambice moderovat nějakou českou nebo zahraniční událost, která má zvuk?

Baví mě všechno, kde je strašně moc lidí – od velkých festivalů po velké televizní show. A konkrétně? Tak co je u nás za show? U nás je Superstar, Talent a to je tak všechno, co mě napadá.

A takové soutěže by tě bavilo moderovat?

Talent by mě bavil, ten mi přijde fajn. Ta Superstar už je vyčpělá. Talent ale už, bohužel, taky. Zase ale budou přicházet nové formáty, nové velkolepé show. Z těch současných by mě ale nejvíc bavil právě Talent.

Proslavil ses mimo jiné klamavými virálními videi, které kolovaly po internetu. Například to, kde tě údajně zbil Rytmus. Děláš z lidí rád blbce?

Jo, dělám (směje se). Měl jsem to od základky a hrozně jsem za to dostával. Pamatuju si, že za mnou seděli spolužáci, kteří chodili do posilovny, což byla voda na můj mlýn. Vždycky jsem je čtyřicet čtyři minut prudil a tu poslední minutu jsem je uplácel, aby mě nechali být, když měla začít přestávka a věděl jsem, že dostanu strašný ceres. Jsem teda odjakživa rebel, prudič a dělám si z lidí prdel. Není to nic, co bych dělal s nějakým kalkulem, že na to dneska lidi chtějí koukat. Vůbec ne.

Dostáváš se do středu pozornosti bulvárních médií. Jak se ti to líbí?

To je samozřejmě především díky Kačce (partnerce Kateřině Kristelové, pozn. red.), to je vlastně její svět. A tím, že s ní chodím, se tomu nedalo vyhnout. Já to nevyhledávám, ten svět mi připadá povrchní, směšný. Tím nemyslím ten kaččin, pro člověka, jako je ona, je to super práce a za ty peníze velmi pohodlný džob. Kdyby měl tu příležitost kdokoli z nás, určitě by opustil fabriku a šel do toho. Respektuju ty, kdo to dělají a dokáží se tím uživit, ale obecně je to spíš prostředí, ze kterého si dělám prdel. Já s nimi nepeču.

Takže lidem, kteří se v bulváru snaží za každou cenu zviditelnit, se vysmíváš?

Jasně, to je samozřejmě něco, co si vychutnávám (hlasitě se směje). Protože je to trapné.

Co bys poradil mladým lidem, kteří se chtějí jako ty dostat do povědomí širokého publika?

Určitě to, ať se na to vyserou! (spiklenecký smích) Konkurence je vždycky špatná, zabalte to… Ne, dělám si srandu. Ať každý dělá, co ho baví. To by mělo být obecně životní krédo. Když tě baví kopat kanál, kopej kanál, buď nejlepší kopáč na světě. A když tě baví točit videa, tak toč videa, je to super. Teď jsem slyšel rozhovor s kamarádem Maxe Švabinského a ten říkal, že nadšenci, kteří malovali, za ním (Švabinským) přišli a požádali ho, aby se podíval na jejich obrazy. A on je ledabyle odbyl: „Vždyť já se na to nepotřebuju dívat. Když vás to baví, tak si malujte.“ Takže když vás to baví, tak si točte ta videa, já se na ně dívat nepotřebuju. Spousta lidí maří čas děláním věcí, které je nebaví.

Co pro tebe znamená Zlínsko, ze kterého pocházíš?

No ježišmarjá. Mám tady rodiče, pravidelně sem jezdím. Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, to je takový trojúhelník, ve kterém se pohybuju. V Hraďáku jsem studoval sedm let, střední a výšku, takže tam jsem si kompletně zničil tělo. V Kroměříži jsem zase do patnácti vyrůstal a experimentoval s kde čím. Miluju to tady, je to tady fakt hezké. Jsou to krásná města, rád se sem vracím. A jsou tady fajn lidi, nejsou tady takoví ti řepáci jako třeba v Ostravě (smích).

A jaká je pak Praha?

Tam je taky spousta dementů. Já jsem se tam dlouhou dobu bál, ale vzhledem k tomu kam směřuju a co chci dělat, to bylo nevyhnutelné. Ale dneska už se tam cítím jako doma. Všechny ty předsudky opadly a možná se tam už cítím trochu bezpečněji, než tady. Mám strach se vrátit, aby mě tady domácí publikum nezlynčovalo.

[youtube]http://youtu.be/u3C0BcUJeqs[/youtube]