Hlavní stránka Publicistika ROZHOVOR: Tereza Kutrová: Chci dělat hudbu pro lidi, ne pro peníze

ROZHOVOR: Tereza Kutrová: Chci dělat hudbu pro lidi, ne pro peníze

0

Tereza Kutrová má v patnácti letech našlápnuto ke slibné kariéře jako zpěvačka a klavíristka. Pochází z Mysločovic, kde žije na statku s domácímí zvířaty, a kde také navštěvuje devátou třídu základní školy. V příštím roce se chystá nastoupit na gymnázium do Zlína nebo Otrokovic. Na základní umělecké škole studuje více než sedm let hru na klavír a sólový zpěv. V poslední době je ji hodně vidět a slyšet na nejrůznějších akcích ve Zlíně a okolí.

 

Jak jsi se dostala ke zpěvu?
Zpívám už opravdu dlouho. Moje rodina totiž říká,  že jsem zpívala ještě dřív, než jsem uměla mluvit. Dokonce už v osmi měsících jsem zpívala  “lalala“,  a když mi byl jeden rok, uměla jsem už celou písničku od Luneticů  –  Máma. Ale pokud mám být trochu konkrétnější,  na základní umělecké škole se učím zpívat od druhé třídy, díky mojí starší sestře, která mě přihlásila.

Podporuje tě rodina?
Samozřejmě. A rozhodně ne málo, jsou na každém mém vystoupení. Práce na písničkách a nahrávání zabírá spoustu času,  a tak  nestíhám věci, které jsou pro ostatní naprostou samozřejmostí a moje rodina na to bere ohled. Moc si toho vážím. Dělají pro mě opravdu první poslední, snad jim to někdy oplatím.

Absolvovala jsi nějaké soutěže ve zpěvu?
Ano, ale daly by se spočítat na prstech jedné ruky. Vždycky jsem postoupila, ale nikdy jsem nebyla absolutní vítězkou.

A nelákaly tě televizní soutěže?
Často, ale nikdy jsem se neodhodlala přihlásit. Většinou jsem ale stejně na takovou soutěž byla příliš mladá.

Co na tvoji začínající kariéru říkají spolužáci?
Moji spolužáci jsou úžasní. Už jsme spolu celých devět let, sice  někdy slyším takové to “ten a ten o tobě říkal to a to“, ale je to opravdu jen zřídka. Například v hudebce zpíváme s kytarou moje písničky, a to je třeba jeden z nejhřejivějších pocitů u srdce. Když vidíte, že to, co děláte má cenu a podporují vás v tom vaši blízcí. Mám je všechny moc ráda.

Kdo ti skládá hudbu a píše texty?
Hudbu i texty si skládám sama, maximálně mi někdo pomůže s úpravou. Skládání jako takové je pro mě asi největším koníčkem.

Plánuješ do budoucna zpívat i v angličtině?
Ještě jsem o tom moc nepřemýšlela, ale v angličtině jsem dřív skládala. Moje první písnička V představách byla vlastně  původně Dream song. Takže je dost možné, že v budoucnosti budu skládat i anglicky.

Kam bys to chtěla v pěvecké kariéře dotáhnout?
Mým snem je umístit se v Českém slavíkovi. A pokud by se mi podařilo dostat se i do zahraničí, tak bych byla asi nejšťastnější člověk. Ale stejně, největší sen je prostý, dělat hudbu pro lidi. Předávat své city pomocí hudby a textů, dělat to srdcem a ne pro peníze ani pro slávu, ale pro lidi.

Kdo je tvým hudebním vzorem?
Alicia Keys. Obdivuju její vystupování.  Hraje famózně na klavír, má charakter a krásný hlas, chytlavé písničky. Je jedním z mých největších vzorů.

Jaký typ hudby je tvůj nejoblíbenější?
Nejblíž je mi asi R’n’B , pop a rock. Ale poslouchám od každého něco. Nejsem konzervativní člověk, mám ráda poznávání nových věcí.

S kterým interpretem by ses toužila setkat na jevišti?
Umělců se kterými bych se chtěla setkat je dost, kromě už zmíněné Alicie Keys by to byla ještě Mariah Carey, Avril Lavigne  a z českých rozhodně Tomáš Klus.

Míváš trému?
Ach ano, trému mívám. Ale jen když se mám u zpěvu sama doprovázet na klavír, věčně se bojím, že to spletu. Naštěstí se to stává jen zřídka. Mnohem radši zpívám, když jsme na jevišti jako tým, ne jen já sama. Navíc to i zní mnohem líp.

Máš ještě jiné představy o budoucnosti kromě zpěvu?
Jistě. Ráda bych dál pokračovala i jako skladatelka nebo moderátorka v rádiu. A kdyby nevyšlo ani to, mohla bych učit děti  hudbu a zpěv.

Co děláš ve volném čase?
I když ho moc nemám, většinu svého volného času věnuji kamarádům a rodině. Jsem ráda ve společnosti a největším trestem pro mě je sedět doma na zadku. Pořád potřebuji něco dělat. Miluji i zvířata, mám dva německé ovčáky a  modrého britského kocoura, jsou to moji největší miláčci. Bohužel se jim nevěnuji tolik, jak bych chtěla.

Kde tě můžou fanoušci v nejbližší době vidět?
V pátek 29. března večer budu zpívat na vernisáži výstavy Miroslava Miklíka, kterou pořádá Zlínský nočník v klubu Dílna v budově Městského divadla Zlín. Nebo také 26. dubna v muzikálovém představení pohádky Tři zlaté vlasy děda Vševěda, kde hraji princeznu Kláru, v Kině Květen , v Malenovicích.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hOSK6_dia8k[/youtube]

 

1.