Home REDAKCE

REDAKCE

Redakční kolektiv Zlínského nočníku je specifický tím, že všichni členové redakce, ať už jde o redaktory, fotografy, kameramany či programátory, pracují bez nároku na mzdu a věnují Nočníku svůj volný čas a energii zcela dobrovolně.

Redakce funguje jako žurnalistický inkubátor, kde mají mladí lidé možnost vyzkoušet si práci novináře, zjistit jestli na to mají, rozvíjet své schopnosti a sbírat zkušenosti. Odměnou jsou jim zajímavé zážitky, volné vstupy na akce a příležitost setkávat se s lidmi, ke kterým by se jinak nedostali. Pro členy redakce pořádáme školení fotografie, žurnalistického psaní a práce s redakčním systémem. Někdy se samozřejmě stane, že někdo redakci opustí z důvodu nedostatku času nebo protože zjistí, že je redakční práce je nad jeho možnosti.

Členem našeho týmu se může stát každý ochotný, aktivní, zodpovědný a schopný člověk od patnácti let. 

Od 1.1.2016 sídlí redakce Zlínského nočníku na náměstí Míru ve Zlíně.

 

Redakční tým

I. Dostál

Igor Dostál šéfredaktor / sefredaktor@zlinskynocnik.cz

Absolvent žurnalistiky na FSS MU v Brně, duchovní otec myšlenky Zlínského nočníku a držitel biče, který neúnavně pohání redakční tým kupředu.

 

Jan Šveczástupce šéfredaktora a kameraman  / sefredaktor@zlinskynocnik.cz

Redaktor původem ze Štípy, studuje mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. V rámci školy se otrkává v novinářské praxi a rozvíjí své komunikační dovednosti. Pro svou zálibu v práci s kamerou pro Zlínský nočník připravuje videoreportáže a také se snaží zlepšovat jako filmový a dokumentární tvůrce. Ve volném čase se staví do fotbalové branky.

 

Dominika Danieliková redaktorka / redakce@zlinskynocnik.cz

Dvacetiletá studentka ekonomiky a managementu na FAME UTB, původem ze Slovenska, z malého městečka Skalica. Ve svém volném čase ráda čte, cestuje, občas i fotí. V poslední době podlehla sběratelství vinylů.

 

Michaela Vaňharová redaktorka / redakce@zlinskynocnik.cz

Tato slečna je studentkou mediálních studií a žurnalistiky na Masarykově univerzitě v Brně. I přesto tráví spoustu času doma v Bystřici pod Hostýnem. Jejím největším koníčkem je folklor. Sama tančí ve folklorním souboru Rusava. Vedle toho ve svém volném čase rádi fotí a čte.

 

Eva Zapletalová event manager

Eva je zkušená organizátorka akcí a fundraiserka se zkušenostmi z neziskového sektoru, která pracovala i pro největší obchodní centrum ve Zlínském kraji.

 

Chceš se stát členem redakce?

Pokud by tě zajímala práce pro Zlínský nočník, chceš získat zkušenosti, dostat se na zajímavé akce a mluvit se zajímavými lidmi, není nic jednoduššího. Neustále potřebujeme kolegy do týmu na všechny pozice: redaktor, fotograf, kameraman, střihač, grafik, programátor, pořadatel akcí, vedoucí podprojektů, sportovní redaktor a další. Pokud máš vůli a čas, můžeš se do toho s námi pustit. Podmínkou je profil na FB a Skype (Twitter není na škodu), vlastní fotoaparát (u fotografů), zodpovědnost a zájem o věc.

Stačí napsat email a domluvit si schůzku:

sefredaktor@zlinskynocnik.cz