Hlavní stránka Speciály FOTOGALERIE: Na cestách s Nočníkem: Milán

FOTOGALERIE: Na cestách s Nočníkem: Milán

0

Zlínský nočník vás opět veze na cestu a vybral si pro to italské město módy a dvou slavných fotbalových klubů Milán. Moře lidí v ulicích, obchodech s módou a restauracích, pouliční umělci na každých dvaceti metrech, skvostná historická i moderní architektura a poutače na konání světové výstavy EXPO v roce 2015 – tak v současné době vypadá centrum lombardské metropole. Podívat se na něj můžete za čtyři eura i z výšky sto osmi metrů díky rozhledně Torre Branca. Za dobrého počasí jsou z ní vidět i Alpy a Apeniny. Při mlze vám nezbývá, než se spokojit s pohledem na nejvyšší budovu Itálie Torre Unicredit pojmenovanou podle bankovní společnosti a další výškové budovy v její blízkosti.

Za pár let by mohl tohoto dvěstějedenatřicetimetrového velikána dorůst letos vysazený strom. Není to sice docela pravděpodobné, ale ani se nejedná o naprosté bláznovství. Mohlo by se to teoretický stát díky unikátnímu projektu vertikálně vysazeného lesa na výškových domech Bosco Verticale (Vertikální les). Budovy už stojí a stromy na jejich betonových platformách jsou vysazené. Zbývá jen zalévát a čekat.

Chtěli byste po smrti odpočívat v luxusu, obklopeni vysokou společností? Pak si určitě zajděte vybrat místo na Cimitero Monumentale, architektonicky ohromující hřbitov nedaleko samotného srdce Milána. Ačkoli myšlenka udělat si procházku po hřbitově může znít morbidně, v tomto případě to určitě stojí za to. Neuvidíte totiž jen řady mramorových desek, ale hroby zdobené sochami v řeckém a římském stylu, monumentální rodinné hrobky a krásnou květinovou výzdobu. Navštívit můžete i hlavní budovu, ve které lze zavzpomínat na významné milánské, potažmo italské osobnosti a vzdát hold zhruba osmi stům obětí nacismu z Milána.

Fotbaloví nadšenci z rozhledny určitě zaostří na klidnější západní okraj centra, kde nad domy vyčnívá svatostánek San Siro, domácí stadion klubů AC Milán a Inter Milán. Za dne, ještě při mlžném oparu působí železobetonové monstrum chladně a odpudivě. Zato večer, kdy stavbu prosvětlují tisíce zářivek a uvnitř desítky tisíc fanoušků sledují zápas, zpívají chorály a temperamentně rozhazují rukama, je celkový dojem zcela jiný.

Komentovat, označit přátele a udělit like jednotlivým fotografiím můžete přímo v galerii na Facebooku <- VÍCE FOTOGRAFIÍ.

[fbphotos id=744219895607752]