Hlavní stránka Sport Freestyleři na Žlutavě se divákům předvedli už v tréninku

Freestyleři na Žlutavě se divákům předvedli už v tréninku

0
 foto: pořadatel závodůNa sobotní pátý ročník freestylové soutěže na bmx a horských kolech King of the Yellow Hills byli pořadatelé připravení nejlépe ze všech dosavadních ročníků. Na prostranství za Žlutavou, kde se závody každoročně konají, pečlivě upravovali dráhu s ostrými skoky, kvůli dešťům trať překryli plachtami a den před akcí místa mezi skoky vysoušeli ohni. Sobotní počasí ale ovlivnit nedokázali. I tak si ale odhadem na dvě stovky diváků mohly užít pohled na několik povedených jízd v dopolední tréninkové fázi závodů.
„Stihli jsme odjet pouze trénink a když už jsme chtěli vše urychlit a začít závody bez kvalifikace, začalo pršet. Déšť přestal bohužel až ve tři ráno. Celý týden jsem byl v kontaktu s meteostanicemi, ale nikdo až do závodu přesně nevěděl, jak bude“ řekl zklamaný pořadatel závodu Vít Daněk.

V tréninku se předvedlo kolem patnácti jezdců, které hrozící déšť stejně jako diváky neodradil. Několika pádům se na hliněném povrchu sice nevyhnuli, vše se ale obešlo bez zranění. Příští šanci ukázat se na žlutavském kopci budou mít zřejmě na konci srpna. „Kalendář akcí je sice nabitý, ale na konci prázdnin nejspíš uděláme menší jam pro místní ridery jako náhradu. A příští rok do toho jdeme znova,“ nevzdává to Daněk.

Pohodovou atmosféru všem účastníkům až do deště vytvářeli DJs Robish a Sunchez, k večeru taky DJ Zateam. Na chystanou afterparty s kapelami už kvůli dešti a nedostatku peněz nedošlo. „I tak to byla prodělečná akce. Ale chci poděkovat jak sponzorům, tak celé Yellow Hills crew za pomoc, i přítelkyni a rodičům a samozřejmě všem, kdo nás přišli podpořit i přes počasí, které panovalo,“ vzkazuje organizátor.