Hlavní stránka Sport Po střeše v centru Zlína se budou prohánět RC modely

Po střeše v centru Zlína se budou prohánět RC modely

0

DSC_1452

Už zítra se v posledním patře parkovacího domu Zlatého jablka uskuteční  již 6. ročník závodu RC modelů Ice Apple Rally, který je každoročním završením sezóny. Odstartuje ve 13:00. V pěti rychlostních zkouškách se na parkovišti budou prohánět zmenšené modely aut v poměru 1:10 poháněné elektromotorem. Na startovní dráze by se mělo utkat letos na tři desítky závodníků, kteří zde předvedou své dovednosti na složité trati s různorodým povrchem.

Mezi jezdci se pravidelně objevují i vítězové předních tuzemských šampionátů. Více než polovinu jezdců startovního pole tvoří mladí závodníci do osmnácti let. „Příjemným oživením je opět i letos start dívek ve věku 12 až 13 let, které se výkonnostně vyrovnají chlapcům,“ uvádí zástupce Racing Clubu Zlín, Lubomír Bezděk. K vidění budou zajímavé modely, které závodí na tratích domácích i světových rally.

Vstup na závodní trať je na vlastní nebezpečí a děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze pod dohledem rodičů. Vyhlášení výsledků je v plánu na 16:30.

Ice Apple Rally 2015 je součástí zimního šampionátu RC modelů automobilů v měřítku 1 : 10 na elektrický pohon. Navazuje na úspěšný letní seriál Euro RC Rally.

Zlinskey klub