Hlavní stránka Sport V Hovězím se sešly sportovně založené maminky

V Hovězím se sešly sportovně založené maminky

0

Druhý ročník Aerobik Mama Maratonu hostila v sobotu tělocvična v Hovězí. Došlo k malé změně programu, a tak po úvodním přivítání ve 14 hodin začala lekce tanečního aerobiku Dance parade s Janou Kostkovou. Na všech tanečnících bylo vidět soustředění a ke konci i nadšení ze zvládnutí zajímavé choreografie, závěrečnou skladbu musela Jana několikrát zopakovat.

Druhá hodina programu s Pavlou Vanduchovou ve stylu kickboxu byla posilovací a o co víc si možná od náročných sestav odpočinul mozek, o to víc se zapojily všechny svaly. Poslední lekce byly v obou sálech speciální. V tom velkém se za tmy a při svitu svíček cvičila závěrečná vinyasa jóga, vynikající lektorka Pavla chodila celým sálem a individuálně opravovala chyby. V malém sále se v 15 hodin rozezvučel šmoulí Brannej den a začala pohádková hodina Fitmami s Petrou Tůmovou pro maminky s miminky a malými dětmi. Při známých českých písničkách z pohádek a veršovaných pohádkách se maminky pořádně zahřály a zaposilovaly si nejen samy, ale i s dětmi jako se zátěží.

Ve třetí přestávce byla losována tombola a přestože se vzhledem k počtu účastníků letos na všechny nedostalo, cen bylo mnoho a byly krásné. Děti byly odměněny všechny, a to ať už v přestávkách mezi cvičením, při závodech na odrážedlech nebo jen tak při návštěvě dětského koutku. Drobné hračky a dobrůtky pro ně věnovali sponzoři a ostatní partneři, kteří zajistili, aby na této akci měli všichni dostatek tekutin, k dispozici ovoce a čokoládu jako zdravé mlsání a drobné dárečky ke čtení i pro radost pro všechny příchozí.

Během akce opět mnoho lidí využilo možnosti nechat se profesionálně nalíčit, děti si nechaly na tváře namalovat motýlky a kytičky a dospělí se od výživové poradkyně Moniky Figelové dozvěděli o zdravých potravinách a doplňcích. A pak už byla pro všechny děti připravena pohádka o zlém draku Bacilovi a princezně Moničce. Děti se draka ze začátku trošku bály a nechtěly jít pomoct vytrhnout mu bolavý zub, ale po pohádce se s ním po troše přemlouvání šly i vyfotit.

Komentovat, označit přátele, sdílet a udělit like jednotlivým fotografiím můžete přímo ve fotogalerii na Facebooku.

 

[fbphotos id=534548416574902]