Hlavní stránka Sport Zlín prohrál s Rytíři Kladno v prodloužení 3:2

Zlín prohrál s Rytíři Kladno v prodloužení 3:2

0

Zlínští Ševci dnes odjeli na zápas proti Rytířům Kladno. Jelikož Berany trápí zdravotní potíže, na led nenastoupil Antonín Honejsek, Bedřich Kohler ani Filip Čech. Do brány se opět postavil Luboš Horčička. První třetina začala v rychlém tempu, dvě minuty po úvodní buly byl vyloučen Jiří Marušák. Po jeho návratu však fauloval Petr Zámorský, ovšem kladenští přesilovku ani podruhé nevyužili. V jedenácté minutě opět dostává dvě minuty hráč Zlína, a to Jiří Ondráček za podražení. V čase 12:17 skóruje domácí Michal Dragoun, který vystřelil od mantinelu, Horčička nestihl dostatečně uzavřít prostor u přední tyče a puk mu tak propadl do branky. Atmosféra zápasu byla vypajatá a v čase 13:33 dostává čtyři trestné minuty Jaroslav Balaštík, za krvavé zranění hokejkou do obličeje. V čase 16:20 pak dostává za nedovolené bránění dvě minuty Tomáš Valenta. Domácí tak mají možnost využít přesilovou hru pět na tři. Tuto možnost proměnil v branku Jan Rudovský, který rychle vystřelil a nedal Horčičkovi šanci.

Druhá třetina byla na tresty klidnější. Hosté se v čase 33:29 dokázali prosadit a snížili náskok domácích na 2:1. O to se postaral Ondřej Veselý, když se dostal do střelecké pozice a z kruhu poslal puk přesně ke vzdálenější tyči.

Ve třetí třetině se Ševci snažili dorovnat, každá šance však byla zmařena. V čase 48:28 vyrovnal Petr Čajánek, který využil volný kotouč v brankovišti a postrčil jej za záda Jana Chábery. Do konce zápasu už nikdo nedokázal navýšit stav, proto se pokračovalo v prodloužení. V čase 64:59 pouhou sekundu před koncem a následnými nájezdy se dokázal prosadit kladenský Jan Hlaváč, který vystihl rozehrávku za brankou, objel ji a přetlačil Horčičkův beton.

Kladno zvítězilo 3:2 v prodloužení a Ševci si tak domů odvezli jeden bod.  Další zápas odehraje  PSG Zlín v neděli 27. října na domácím stadionu Luďka Čajky proti Ocelářům Třinec.