Hlavní stránka Sport Zlínští futsalisté budou bojovat o titul v celostátní lize

Zlínští futsalisté budou bojovat o titul v celostátní lize

0

Boj o finále v Celostátní lize podstoupí v sobotu zlínský futsalový tým SMR plus Zlín při Final Four v Otrokovicích. V sobotu je na programu semifinále, do nějž kromě Zlína postoupily týmy Chemcomex Praha, VPS Novabrik Polička a FC Gioia Brno. Zlínští se o postup do nedělního finále utkají ve dvojzápase s týmem z Prahy. Poražení si zahrají o třetí místo. Podle hrajícího trenéra SMR Zdeňka Juliny bude rozhodující aktuální forma týmů.

„Nijak speciálně se nepřipravujeme, jen se na tréninku více zaměříme na navyknutí si určitých herních a standardních situací. Semifinálové boje budou oboustranně vedené takticky,“ uvedl čtyřiatřicetiletý Julina s tím, že se ještě zamyslí nad speciální motivací pro co nejlepší výkony hráčů.

Základ týmu tvoří velmi zkušení hráči, kteří už ve svých kariérách dosáhli několika úspěchů, a také má jednoho z nejlepších střelců této sezony. „V týmu panuje skvělá nálada a všichni se těšíme na vrchol sezony. O víkendu nejspíš nebude pro nikoho z nás jednoduché vstřelit gól, protože v semifinále na nás čeká silný favorit. Formu jsme ale načasovali výborně a pro postup uděláme vše,“ sdělil s osmnácti vstřelenými brankami nejlepší střelec týmu Tomáš Holda. Třiadvacetiletého kanonýra připravilo o šanci usilovat o korunku celkového krále střelců zranění, které jej vyřadilo z osmi zápasů základní části.

Zlínský tým se mezi nejlepší čtyři týmy soutěže probojoval už potřetí v řadě. Pokaždé se přitom v posledním zápase sezony potkal se svým aktuálním soupeřem. Před dvěma lety s Chemcomexem prohrál ve finále, v minulé sezoně naopak vyhrál v utkání o třetí místo. „V prvním případě to byla nešťastná prohra, ve druhém jsme měli naopak více štěstí. Teď bychom chtěli konečně získat titul,“ vyjádřil naději trenér Julina.

Největším úspěchem zlínského futsalového celku je zatím třetí místo z Ligy mistrů UEFS z minulého roku. V dubnu se bude účastnit Poháru UEFS na Korsice.