Hlavní stránka Kultura ☕ Po roce opět provoní Zlín festival kávy

☕ Po roce opět provoní Zlín festival kávy

Od 1. do 7. října se ve Zlíně uskuteční již tradiční Kávafest, jehož je Zlínský nočník opět partnerem. Do týdenního kofeinového maratonu se zapojilo na 25 podniků z celého Zlínského kraje a vše vyvrcholí Dnem kávy 19. října v Kongresovém centru přímo ve Zlíně.

Nejvzdálenější zapojenou kavárna se nachází ve Valašském Meziříčí. Lázeňští hosté v Luhačovicích mohou navštívit hned tři místa a zapojily se i tři regionální pražírny. „Je potěšující, že v každém okrese Zlínského kraje máme nějaký podnik. Každý zapojený podnik je označen plakátem Kávafestu a v každém je k dispozici omezené množství vytištěných kávových pasů. Kávové pasy si mohou všichni vytisknout také doma, PDF je uloženo na webu kavafest.cz,“ uvedl organizátor Kávafestu Jaroslav Střecha.

Návštěvníci Kávafestu budou mít za úkol od 1. do 7. října sbírat razítka do pasů a hrát o ceny. Hlavní výhrou je poukaz do luxusního hotelu v Luhačovicích pro dva se snídaní a wellness. Pořadatelé připravili také soutěž Vyfoť kafe a vyhraj. I v tomto případě výherce pojede se svou polovičkou do luxusního hotelu v Luhačovicích.

Třešinkou na dortu celého Kávafestu bude Den kávy. Kdo jej navštíví, vychutná si nejen samotnou kávu, ale i spoustu přednášek. Koordinátorka SCA ČR Adina Bálková vysvětlí, co je to výběrová káva. Jak nastavit domácí kávovar pro nejlepší kávu? To prozradí Roman Hiller z Centra kávovarů Otrokovice. Josef Hora z Pražírny kávy Kroměříž zase popíše cestu za kávou na plantážích v Indii. A zahraniční host ze Slovenska, autor knihy U kávy o kávě a kávovinách Jozef Augustín se podělí o své zážitky a zkušenosti s tímto voňavým mokem.

Na Dni kávy potěší příchozí i různé workshopy. Nebudou scházet degustace světleji pražené kávy pod vedením Lukáše Kaňovského. (Vstup na cupping je dobré si rezervovat mailem nebo na Facebooku/kavafest). Den kávy přinese i různé soutěže.

Na akci najdou lidé více než 15 kávových stánků. Jde o velké kávové značky i regionální a lokální pražírny. Všichni budou moci ochutnat pestrou škálu káv různých chutí a na místě si je porovnat a samozřejmě i nakoupit. Mnozí jistě ocení i speciální kávové pivo.