Hlavní stránka Kultura 🌎 Cestuj jinak představí netradiční způsoby poznávání světa

🌎 Cestuj jinak představí netradiční způsoby poznávání světa

Ve středu 20. února se od 18:00 v multikině Golden Apple Cinema ve Zlíně bude konat druhý ročník akce Cestuj jinak. V rámci akce představí tři zkušení netradiční způsoby cestování. Tématy jejich přednášek bude lowcost cestování, cestování autostopem a jachting. Přednášky doprovodí ukázka přípravy tequilly v podání společnosti Gastro Zlín. Akci pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci sedmého ročníku projektu Culturea.

V první přednášce Honza Macháček, spoluzakladatel webu cestolet.cz, ukáže, jak cestovat za málo peněz. Podělí se o tipy, jak sehnat levné letenky, nebo jak bydlet úplně zadarmo. Představí aplikace, které sám při cestování používá a které mu pomáhají na cestách šetřit peníze. Návštěvníci akce se také dozví, že lowcost cestování není jen o ušetřených financích. Může se totiž přeměnit v životní filozofii.

Lukáš Koutný alias Wanderluke potvrdí, že urazit přes 17 tisíc kilometrů autostopem napříč 18 zeměmi není až tak složité, pokud opustíte svoji komfortní zónu. „Vůbec poprvé nebudu povídat jen o jedné z mých cest, ale o všech dosavadních za celé uplynulé 4 roky. Pokusím se předat to nejdůležitější z příběhů těch, kteří mé cesty více či méně silně protnuli, a nejzásadnějších radostných i náročných situací, kterými jsem prošel,“ nastínil detaily své přednášky Lukáš Koutný.

Ve třetí přednášce prozradí návštěvníkům akce Tomáš Kůdela, mořeplavec a instruktor jachtingu, jak přeměnil své sny v realitu. Od roku 2002 vyplouvá na moře několikrát za rok a na vlnách urazil více než 37 tisíc námořních mil. Touha po zdolávání oceánu jej přivedla k nákupu vlastní jachty. Na plavby vyráží sám, nebo s posádkou, kterou zaučuje v řízení lodi a dělí se s ní o své dlouholeté zkušenosti s plavbami na moři.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz