Hlavní stránka Kultura 🎭 Divadlo Zlín zve na divokou pánskou jízdu

🎭 Divadlo Zlín zve na divokou pánskou jízdu

0

Městské divadlo Zlín zve na divokou pánskou jízdu. V ostré situační komedii Testosteron, která bude mít premiéru v sobotu 22. září ve Velkém sále, se na jevišti neobjeví jediná žena. V hledišti se naopak dá očekávat jejich převaha.

„Diváci budou svědky toho, jak se sedm mužů snaží dobrat podstaty žen i vlastní mužské přirozenosti,“ prozradil umělecký šéf MDZ a režisér Patrik Lančarič. „Sedm mužů s různou hladinou testosteronu v krvi,“ zdůraznil s tím, že inscenace je velkou komediální hereckou příležitostí pro Marka Příkazkého, Zdeňka Julinu, Matěje Štrunce, Josefa Kollera, Pavla Vacka, Radovana Krále a Jana Leflíka. Autorem hudby je Tomáš David. „Myslím, že tu hru budou milovat hlavně ženy. Vždyť která by nechtěla vědět, co si muži opravdu o ženách myslí?“ řekl Lančarič.

Hra Testosteron polského scenáristu, režiséra, producenta, dramatika a novináře Andrzeje Saramonowicze proslavila takřka ze dne na den. V zemích, kde se uváděla (Polsko, Slovensko, Bulharsko, Estonsko, Turecko), byla považována za komediální událost sezóny a na repertoáru divadel se držela (mnohde stále drží) několik let. „Napsal jsem komedii, ale chtěl jsem hovořit o něčem vážném: jak těžké je být člověkem, když jste muž. Jak těžké je vymáčknout ze sebe cokoliv duchovního, když jste předurčeni biologickými mechanismy,“ napsal o svém textu Saramonowicz.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz