Hlavní stránka Kultura 🎭 Ve Zlíně vznikl nový kulturní prostor – Volné divadlo

🎭 Ve Zlíně vznikl nový kulturní prostor – Volné divadlo

V pátek večer se poprvé otevřel veřejnosti netradiční prostor pro alternativní umění v samotném centru Zlína. Přímo na náměstí Míru v nevelkých prostorách bývalého obchodu vzniklo Volné divadlo. První večer patřil koncertu Filipa Vítů a Markéty Vodičkové, po kterém následovalo divadelní představení Pú a jeho dobrodružství.

Prostor při první návštěvě překvapí svým minimalistickým půdorysem. Maximální kapacita, kterou zahajovací večer naplnil, je 15-20 diváků. Jedná se tedy o velmi komorní scénu, která ale skýtá specifickou atmosféru.

„Rádi bychom zde asi pětkrát do měsíce nabízeli lidem možnost navštívit hudební a činoherní vystoupení. Otevřeno bude pouze v čase konání akcí, nejsme vedení jako kavárna, ale možnost zakoupit občerstvení návštěvníci mají,“ popsal Patrik Francl, který za projektem stojí.

Nejbližší akce kterou mohou zájemci navštívit je koncert Michala Vajdáka, který se uskuteční v pátek 9. srpna. Informace o programu je možné najít na Facebooku Volné divadlo.

„Vytvořili jsme tady takový malý kutlošek, v kterém lidé mohou na chvíli zapomenout na realitu všedních dní, která je čeká de facto hned za dveřmi na náměstí,“ dodal Francl.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz